В столиці Російської федерації, місті Москві, завершила роботу 23-я  міжнародна виставка телекомунікаційного обладнання, систем управління, інформаційних технологій та послуг зв’язку „Зв’язок-Експоком-2011”, яка вже понад 30 років вважається найбільш престижним галузевим форумом. Щороку виставка стає майданчиком для зустрічі професіоналів телекомунікаційного ринку, просування кращих вітчизняних та закордонних технологій, а також обміну інформацією.

 

Свої експозиції на ній розгорнули 550 компаній з 23 країн світу.

 

Представники Українського державного центру радіочастот, компанії „АРД Телеком” (Україна), АРД Сатком (Росія) та „Integral Systems” (Франція) презентували відеоролик про найсучасніші методи радіомоніторингу та геолокації супутникових станцій з виявлення завад в системах супутникового зв’язку.

 

Сучасні принципи функціонування системи моніторингу та геолокації було продемонстровано на прикладі застосування  в реальному часі системи „GeoMon”, яка діє в Українському державному центрі радіочастот.

 

Треба відзначити, що цей демонстраційний стенд викликав підвищений інтерес з боку представників Міністерства зв’язку і масових комунікацій Російської Федерації, керівників радіочастотних центрів федеральних округів, представників закордонних відомств та компаній. Важливим було й те, що управління роботою системи „GeoMon” з виявлення місцезнаходження земних станцій супутникового зв’язку (ЗССЗ) наші фахівці здійснювали безпосередньо з Москви. Точність отриманих результатів вразила всіх присутніх. Адже похибка з виявлення ЗССЗ була значно меншою, ніж в подібних системах інших країн.

 

Представника УДЦР зацікавила експозиція російських і французьких колег, яка демонструє можливості супутникових угрупувань з надання сучасних цифрових послуг зв’язку і мовлення. У першу чергу, це стосується використання новітніх технологій у супутникових мережах Ка-діaпазону. Оскільки з введенням в дію нового супутника, який охоплює європейську мережу наземних станцій, постане питання щодо модернізації української станції „GeoMon” для моніторингу та геолокації у Кa-діапазоні.

 

Участь у виставці „Зв’язок-Експоком-2011”, як зазначив фахівець УДЦР Олександр Мудренок, дозволила, перш за все, гідно представляти на ній наші досягнення, ознайомитися з прогнозами провідних європейських спеціалістів щодо майбутнього розвитку телекомунікаційної галузі, побачити напрями удосконалення існуючої системи моніторингу та геолокації супутникових систем зв’язку. А ще – обмінятися досвідом та відповідною інформацією з представниками радіочастотних органів РФ, які беруть участь в проведенні  супутникового радіомоніторингу.

Start typing and press Enter to search