2014-09-17-EMC-01

В місті Гетеборг (Королівство Швеція) відбувся Міжнародний симпозіум з питань електромагнітної сумісності «EMC EUROPE 2014», в роботі якого  взяли участь понад 520 науковців, представників науково-дослідних установ і навчальних закладів у сфері електромагнетизму, ЕМС радіо- та електронних засобів, а також представників органів радіочастотного менеджменту та радіомоніторингу з 50 країн світу. На захід був делегований і представник України – начальник відділу управління науково-методичного забезпечення Українського державного центру радіочастот Вадим Благодарний.

Як нам повідомили, з 1317 прийнятих до розгляду доповідей та повідомлень до презентації на симпозіумі було допущено всього 312. Важливим є те, що до квоти дозволених наукових праць включили й доповідь за темою «Методологія оцінювання ефективності функціонування системи радіочастотного моніторингу», яку презентував Вадим Благодарний.

Доповідь представника УДЦР спрямовувалась в першу чергу на популяризацію досягнень і досвіду України та Українського державного центру радіочастот у створенні однієї із найпотужніших автоматизованих систем радіочастотного моніторингу (АСРМ) в Європі. Учасників симпозіуму, зокрема, було ознайомлено з методологією планування мереж стаціонарних станцій радіомоніторингу, яка застосовувалась УДЦР при визначенні топології та при побудові АСРМ у смугах радіочастот загального користування в Україні протягом 2004-2013 років.

Певний інтерес викликали у делегатів «EMC EUROPE 2014» й доповіді, що прозвучали на сесіях «Антени», «Радіозв’язок», «Навмисні електромагнітні завади», «Проводовий і безпроводовий зв’язок», «Вимірювання ЕМС».

Також учасники заходу відвідали незалежну лабораторію з питань дослідження ЕМС, оцінки та тестування радіоелектронних засобів щодо ЕМС,  де ознайомилися з роботою її персоналу.

Цікавою була й виставка обладнання та засобів для вимірювання параметрів поля для оцінювання ЕМС, радіокомпонентів для вищих діапазонів частот, програмного забезпечення розрахунків ЕМС тощо.

 

Для довідки

Конференції та симпозіуми з питань електромагнітної сумісності (ЕМС) у Європі мають давню історію. Перший симпозіум з питань ЕМС відбувся у Вроцлаві у 1972 році та до 2010 року проводився один раз на два роки. З 2010 року такі симпозіуми відбуваються об’єднано з симпозіумами ІЕЕЕ з ЕМС щороку в одному з європейських міст, чому й отримали назву «EMC EUROPE». У 2012 році, наприклад, симпозіум «EMC EUROPE» проводився у Римі, у 2013 році – у Брюгге.

Метою цих симпозіумів є організація відкритого загальнодоступного міжнародного форуму для обміну інформацією щодо результатів, стану та перспективних напрямів досліджень з питань ЕМС. Не зважаючи на те, що ці симпозіуми позиціонуються як європейські, в їх роботі беруть участь фахівці у сфері ЕМС з усього світу.

Start typing and press Enter to search