З 17 по 22 листопада в м. Женева (Швейцарська конфедерація) відбудуться заходи Міжнародного союзу електрозв’язку, присвячені питанням боротьби з контрафактними і нестандартними пристроями інформаційно-комунікаційних технологій, а також засідання Групи доповідачів з питання 8/11 і Робочої групи 3/11 Дослідної комісії 11 Сектору стандартизації електрозв’язку МСЕ.

Українську делегацію на заході очолює директор з радіочастотного моніторингу та питань РЕЗ УДЦР Володимир Кіріченко.

Враховуючи практичний досвід Українського державного центру радіочастот з впровадження та експлуатації Автоматизованої системи обліку мобільних терміналів на території України, Бюро стандартизації електрозв’язку запропонувало УДЦР представити під час 1-ої сесії доповідь: «Регуляторні процедури і рішення щодо захисту ринку від контрафактного/нестандартного кінцевого обладнання в Україні».

Передбачається також участь спеціалістів УДЦР в інтерактивних діалогах під час сесій: «Політичні дебати: перспективи державного управління щодо боротьби з контрафактною і нестандартною продукцією ІКТ», «Міжурядові ініціативи проти контрафактної і нестандартної продукції ІКТ», «Технологічні дебати: перспективи індустрії ІКТ та технології і системи проти контрафактної і нестандартної продукції ІКТ», а також «Інтерактивні діалоги щодо напрямку діяльності МСЕ: перспективи розвитку та міжнародні стандарти як частина глобальної стратегії проти контрафактної і нестандартної продукції ІКТ».

Протягом заходу українські фахівці також планують взяти участь у пленарних засіданнях, присвячених розробці проекту Технічного звіту МСЕ «Контрафактне і нестандартне обладнання ІКТ».

 

Для довідки
Дослідні комісії Сектору стандартизації електрозв’язку МСЕ (МСЕ-Т) об’єднують експертів всього світу з метою розробки міжнародних стандартів, відомих як Рекомендації МСЕ-Т, що визначають глобальну інфраструктуру ІКТ та мають вирішальне значення для забезпечення функціональної сумісності мереж і обладнання ІКТ.

В рамках 11-ї Дослідної комісії (ДК 11) МСЕ-Т, Робоча група 3/11 ДК 11 (РГ 3/11) досліджує широке коло питань підключення до мереж і мережевих послуг, вимог з сигналізації та протоколів, а також вивчає можливі шляхи вирішення проблеми боротьби з контрафактним обладнанням в сфері ІКТ. На цей час Група доповідачів з питання 8 (Q8/11) при РГ 3/11 безпосередньо займається розробкою проекту Технічного звіту МСЕ “Контрафактне і нестандартне обладнання ІКТ”.

На попередніх засіданнях РГ 3/11 та Групи доповідачів Q8/11 УДЦР брав активну участь у розробці згаданого Технічного звіту, зокрема, у проекті документу враховано розроблений УДЦР вклад Адміністрації зв’язку України “Доповнення до Проекту Довідника з контрафактного обладнання” (документ COM11–C0091Rev.1–E), присвячений заходам з боротьби проти контрафактних мобільних терміналів та практичному досвіду УДЦР з впровадження і експлуатації АІСОМТУ.

Start typing and press Enter to search