В Європейському центрі менеджменту, м. Брюссель, Бельгія, відбулася Четверта щорічна Європейська Конференція з управління спектром. У конференції взяли участь понад 200 делегатів від адміністрацій зв`язку, регуляторних органів, організацій та компаній з країн Європи, Південної Америки, Азії та Південної Африки.

 

Під час проведення форуму розглядалися питання розвитку стратегії використання радіочастотного спектру країнами Європи, розвитку Європейського підходу до широкосмугового безпроводового доступу, забезпечення ефективного використання спектру громадським сектором, впровадження структури й інструментів для гнучкого та ефективного ліцензування і розподілу спектру.

 

У ході конференції представники Українського державного центру радіочастот ознайомилися з досвідом розвинених країн у сфері ефективного використання  радіочастотного спектру. Зокрема, дізналися про підходи до розвитку широкосмугового безпроводового доступу. Увагу фахівців Центру привернули питання розподілу цифрового девіденту країн Іспанії та Чехії, які є європейськими лідерами у впровадженні цифрового телебачення (DTT) та використання цифрового дивіденду.

 

Учасники делегації від УДЦР також ознайомилися з досвідом США стосовно регулювання використання радіоелектронних засобів на бездротовій основі, розглядаючи можливість впровадження в перспективі аналогічної моделі в Україні.

 

За словами першого заступника начальника УДЦР Євгена Хаірова, досягнення розвинених країн у сфері ефективного використання радіочастотного спектру є корисним для України, оскільки впровадження нових безпроводових технологій та цифрового телерадіомовлення, використання цифрового дивіденду та вторинного ринку спектру в Україні потребує подальшого розвитку.

 

– Отриману інформацію ми уважно вивчимо та намагатимось максимально ефективно використати під час формування політики України у сфері управління спектром, – додав він.

Start typing and press Enter to search