Про це заявив прес-службі держпідприємства директор департаменту РЧМ та забезпечення АСРМ Вячеслав Гоненко, коментуючи результати з радіочастотного контролю на території України в лютому 2016 року.

Він, зокрема, зазначив, що реально боротися з «нелегалами» можна завдяки удосконаленню нормативно-правової бази та посиленню  важелів впливу на порушників, а також за допомогою самих користувачів послуг.

Саме громадяни повинні  вимагати у суб’єктів господарювання наявність ліцензії НКРЗІ для здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, зокрема на використання радіочастотного ресурсу України на території окремого регіону, та дозволу на експлуатацію радіоелектронного засобу. Його, за відповідною заявою, видає УДЦР на кожний окремий радіоелектронний засіб або випромінювальний пристрій відповідно до адміністративно-територіального устрою України.

За словами Вячеслава Гоненка, перевірити, чи має право провайдер працювати у вашому населеному пункті, можна також зателефонувавши до довідкового центру УДЦР за телефоном 422-85-85.

«Для кожного з громадян визначальним має бути факт наявності у провайдера ліцензії та відповідних дозволів на діяльність від УДЦР. Необхідно їх уважно перевірити, звернувши  особливу увагу на те, хто є власником, а також чи відповідає дозвіл місцю встановлення РЕЗ. Якщо таких документів нема, або дані не відповідають дійсності – знайте, це нелегал, який намагається обійти українські закони», – сказав він.

Не дивлячись на значну попереджувальну роботу у боротьбі з порушенням користування радіочастотним ресурсом як з боку НКРЗІ, так і УДЦР, їх кількість залишається ще великою. Основний відсоток припадає на радіотехнологію широкосмугового радіодоступу.

Так, наприклад, в лютому поточного року, фахівцями з радіочастотного контролю на всій території України виявлено близько 383 незаконно діючих пристроїв та 140 РЕЗ з порушенням правил експлуатації. Найбільша їх кількість була зафіксована на Дніпропетровщині (102), Харківщині (69) та Одещині (60).

Вячеслав Гоненко також повідомив, що за цей період, в ході оперативних заходів усунуто близько 298 порушень, включаючи й ті, що фіксувалися  раніше. 60 з них – Спільними координаційними комісіями з проведення заходів щодо запобігання, виявлення та припинення порушень в галузі зв’язку, до яких входять представники Департаменту Державного нагляду НКРЗІ, УДЦР та обласних управлінь Національної поліції України.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

 

Start typing and press Enter to search