У Парижі, в офісі Національного агентства Франції з радіочастот, відбулося двостороннє координаційне засідання робочих груп РСЗ та СЕПТ з питань підготовки до Всесвітньої конференції радіозв’язку 2012 року (ВКР-12). Від Українського державного центру радіочастот в заході брав участь перший заступник начальника УДЦР Євген Хаіров.

 

Засідання, перш за все, проводилося з метою координації попередніх позицій СЕПТ та РСЗ щодо деяких пунктів порядку денного ВКР-2012. Зокрема п. 1.2 (щодо удосконалення системи міжнародного регулювання), п. 1.4 (щодо сприяння впровадженню нових систем повітряної рухомої служби в смугах частот 112-117,975 МГц, 960-1164 МГц та 5000-5030 МГц) та п. 1.19 (щодо регламентарних заходів для впровадження систем радіозв’язку з програмованими параметрами, систем когнітивного радіо).

 

Особливо гарячою була дискусія навколо п. 1.17 порядку денного ВКР-12, де йшлося про дослідження у спільному використанні частот рухомою службою та іншими службами в смузі 790-862 МГц (так звана смуга цифрового дивіденду). Фактично потрібно було прийняти рішення для забезпечення належного захисту служб, яким розподілено цю смугу частот.

 

За словами Євгена Хаірова, складність розгляду цього питання полягала в тому, що в більшості країн РСЗ ця смуга частот розподілена і вже спланована під використання цифровим наземним телевізійним мовленням, а також експлуатується іншими службами зв’язку, в тому числі і повітряною радіонавігаційною службою. В той же час, в країнах СЕПТ на рівні Європейської комісії прийнято рішення про вивільнення смуги частот „цифрового дивіденду” від цифрового наземного телевізійного мовлення і використання її в подальшому для сухопутної рухомої служби. В контексті розгляду питання забезпечення беззавадової роботи РЕЗ різних служб в цій смузі частот, за ініціативи Євгена Хаірова, учасники зустрічі сформулювали звернення країн РСЗ до країн СЕПТ, в якому йдеться про необхідність укласти двосторонні домовленості щодо умов використання зазначеної смуги частот.

Start typing and press Enter to search