Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації своїм Рішенням від 28.04.2016 року № 224 погодила право УДЦР проводити вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж на договірній основі з операторами телекомунікацій.

Дане рішення ухвалено відповідно до пункту 7.1 Положення про вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж з метою здійснення державного нагляду в сфері телекомунікацій, затвердженого рішенням НКРЗІ від 30.07.2013 № 487, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.08.2013 за № 1426/23958.

В коментарі прес-службі УДЦР директор з інформаційно-телекомунікаційного напрямку держпідприємства Вікторія Трощенко повідомила, що рішення регулятора дає право УДЦР проводити роботи з вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж, зокрема, вимірювання порядку маршрутизації трафіку та вимірювання якості телекомунікаційних послуг із зацікавленими операторами телекомунікацій.

«Всі роботи будуть виконуватись на добровільних засадах та договірній основі. Сьогодні  кожний суб’єкт господарювання може зробити вибір – або користуватися послугами УДЦР, або знайти іншого постачальника відповідних послуг», – зазначила Вікторія Трощенко.

Водночас, вона висловила сподівання щодо зростання кількості бажаючих скористатися відповідними послугами УДЦР завдяки наявності атестованих підрозділів держпідприємства на проведення цих вимірювань, фахівців із відповідною кваліфікацію, а також спеціалізованого вимірювального обладнання, що відповідає вимогам законодавства про метрологію та метрологічну діяльність. При цьому Вікторія Трощенко нагадала, що проводити відповідні роботи мають можливість як фахівці Центрального офісу державного підприємства, так і його регіональні філії та відділи в усіх обласних центрах України.

Слід зазначити, що рішення Національної комісії з питань регулювання зв’язку України № 1168 від 14.10.2008, втратило чинність.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search