На своєму черговому засіданні 06 травня 2015 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації, прийняла за основу проект рішення «Про внесення змін до Положення про державне регулювання номерного ресурсу телекомунікаційної мережі загального користування України» та установила строк до 08 червня 2015 року, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються зауваження та пропозиції до проекту цього документу.

Зазначеним документом передбачається значне спрощення порядку виділення номерного ресурсу, зокрема скасовується висновок щодо виділення або переоформлення номерного ресурсу (документ установленого зразка, виданий спеціалізованою установою, підприємством або організацією, що засвідчує технічно обумовлену можливість виділення або переоформлення оператору телекомунікацій номерного ресурсу для використання на відповідній території).

Опрацювання звернень операторів, яке раніше становило до 60 днів, зменшиться вдвічі. За цей час фахівці повинні опрацювати заяву, знайти вільний номерний ресурс, прийняти відповідне рішення щодо його виділення заявникам.

Підготовка зазначених змін стала наслідком ефективної роботи керівництва НКРЗІ та УДЦР, яка була розпочата ще наприкінці 2014 року. Спільна робоча група тривалий час працювала над аналізом та оцінкою наявних бізнес-процесів, а ключовими пріоритетами для неї стали питання дерегуляції, спрощення процедур оформлення документів, зменшення кількості дозвільних документів, оптимізація виробничих процесів.

УДЦР спільно з НКРЗІ й надалі налаштований впроваджувати такий інструмент співпраці з операторами телекомунікацій, який би був зручним і корисним для партнерів, сприяти бізнесу.

 Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search