Стільникові підсилювачі створювали завади роботі базових станцій мобільного зв’язку

До Українського державного центру радіочастот продовжують надходити звернення від операторів мобільного зв’язку, в яких вони скаржаться на погіршення параметрів та показників якості мереж стільникового зв’язку. Однією з причин погіршення якості послуг, вважають оператори, є неправильна установка та експлуатація підсилювача сигналу стільникового зв’язку або низька якість цього виду продукції.

Днями спеціалісти з радіочастотного моніторингу УДЦР, фахівці Департаменту державного нагляду НКРЗІ та співробітники правоохоронних органів за відповідними адресами провели спільні заходи з виявлення та усунення причин зниження якості послуг мобільного зв’язку.

Було встановлено, що стабільній роботі базових станцій дійсно заважають підсилювачі, або як їх ще називають, стільникові репітери. Як правило, їх використовують підприємства, організації, установи, а також приватні особи для покращення покриття мереж зв’язку у місцях із поганим проходженням радіохвиль, насамперед в напівпідвальних офісних приміщеннях, кафе, ресторанах, підземних паркінгах тощо.

Український державний центр радіочастот звертає увагу користувачів на те, що репітер є досить складним радіоелектронним пристроєм. Для забезпечення коректної роботи таке обладнання потребує відповідного налаштування та якісного монтажу. Не повинна викликати жодної підозри або сумніву й якість виготовлення технічних пристроїв.

Самостійне встановлення повторювачів та їх використання без проведення відповідних налаштувань спеціалістами, в більшості випадків призводить до завад найближчим стільниковим базовим станціям. Тому для установки стільникового ретранслятора необхідно звернутися до офіційних сертифікованих дилерів, які кваліфіковано підберуть необхідне обладнання та встановлять його.

УДЦР звертає увагу громадян, що відповідно до законодавства експлуатація репітерів стільникового зв’язку має здійснюватися виключно на підставі ліцензій та дозволів на експлуатацію РЕЗ. І нагадує, що Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст.146) встановлена відповідальність за порушення правил експлуатації радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв будь-якого виду та призначення, а так само користування радіочастотним ресурсом України без належного дозволу чи ліцензії, або з порушенням правил, які регулюють користування радіочастотним ресурсом України.

Український державний центр радіочастот закликає громадян дотримуватися стандартів, норм і правил використання радіочастотного ресурсу України.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search