Український державний центр радіочастот повідомляє, що останнім часом на адресу підприємства надходить чимало звернень, в яких оператори мобільного зв’язку скаржаться на погіршення параметрів та показників якості мереж стільникового зв’язку.
В ході досліджень базових станцій фахівці з радіочастотного моніторингу УДЦР провели комплекс заходів із виявлення причин зниження якості послуг мобільного зв’язку. Було встановлено, що стабільній роботі базових станцій заважають репітори (повторювачі) стільникового зв’язку. Їх використовують підприємства, організації, установи, а також приватні особи для покращення покриття мереж зв’язку у місцях із поганим проходженням радіохвиль, насамперед в офісних приміщеннях, розважальних клубах, що розміщені у залізобетонних будівлях, на перших поверхах, напівпідвальних та підвальних приміщеннях.
Український державний центр радіочастот звертає увагу користувачів на те, що репітер є складним радіоелектронним пристроєм. Для забезпечення коректної роботи таке обладнання потребує відповідного налаштування та якісного монтажу. Самостійне встановлення повторювачів та їх використання без проведення відповідних налаштувань, як правило, призводить до погіршення якості зв’язку у зоні обслуговування базової станції.
Відповідно до законодавства експлуатація репіторів стільникового зв’язку має здійснюватися виключно на підставі ліцензій та дозволів на експлуатацію РЕЗ, тому право на встановлення таких засобів мають лише оператори стільникового зв’язку, оскільки у них є ліцензія на радіочастоти GSM діапазонів.
УДЦР закликає громадян дотримуватись стандартів, норм і правил використання радіочастотного ресурсу України (РЧР). І нагадує, що у разі виявлення порушення умов забезпечення електромагнітної сумісності відповідних радіоелектронних засобів з вини користувача РЧР, який застосовує ці радіоелектронні засоби, усі витрати на усунення ситуації, що склалася, покладаються на цього користувача.
Крім того, Кодексом України про адміністративні правопорушення (ст.146) встановлена відповідальність за порушення правил експлуатації радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв будь-якого виду та призначення, а так само користування радіочастотним ресурсом України без належного дозволу чи ліцензії, або з порушенням правил, які регулюють користування радіочастотним ресурсом України.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search