Відповідно до Плану переходу на перспективну систему нумерації телефонної мережі загального користування України, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 29.09.2008 № 1200, в Україні змінюється порядок набору міжміських та міжнародних напрямків.

 

Перехід всіх операторів – фіксованого і мобільного зв‘язку – відбудеться одночасно 14 жовтня 2009 року.

 

Ці зміни стосуються префіксів виходу на міжміську та міжнародну телефонні мережі, національних кодів зон призначення, а також кодів мереж мобільних операторів, а саме:

 

 

    • національні коди зон з формату «0ХХ» будуть переведені на формат «ХХ»;

 

    • національний (міжміський) префікс «8» буде переведено на «0»;

 

    • міжнародний префікс «8-10» буде замінено на «0-0»;

 

    • код для Київської області буде змінено на «45».

 

 

Для того, щоб зателефонувати в інше місто, іншу країну чи на номер мобільного абонента потрібно спочатку набрати цифру «0». Після набору «0» (зі стаціонарного телефону) слід дочекатися безперервного сигналу і тільки потім здійснювати набір інших цифр – код потрібного міста, або код мережі оператора мобільного зв’язку без першої цифри «0» в існуючому коді, далі без інтервалу – номер телефону абонента.

 

Слід зазначити, що використання міжнародного формату набору номерів абонентів України «+380» залишається без змін.

 

Впровадження національного коду Київської області «45» передбачає зміни в кодах населених пунктів з формату «044ХХ» на «45ХХ», де «ХХ» – код населеного пункту.

 

Крім того, зміниться порядок набору номерів глобальних послуг, які є платними. Так, формат набору послуги «8-900» зміниться на «0-900», для послуги «8-900-30» – на «0-900-30». Ці ж зміни стосуються й номеру послуги «8-800».

 

Детальніше про зміну порядку  набору міжміських та міжнародних напрямків та коди українських міст з 14 жовтня можна дізнатися на веб-сайті ВАТ «Укртелеком».

Start typing and press Enter to search