Важливою складовою змагань світового та європейського рівнів є телекомунікації. Саме тому фахівці УДЦР, готуючись до Євро-2012, відпрацьовують комплекс заходів, пов’язаних з проведенням моніторингу радіочастотного спектра (РЧМ), плануванням і присвоєнням радіочастот, а також контролем ввезення та допуску на стадіони радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв.

Враховується той факт, що в ході підготовки до Євро-2012, а також під час футбольних матчів функціонуватиме багато стаціонарних станцій радіомоніторингу, пунктів радіомоніторингу з переносним обладнанням, мобільних станцій радіомоніторингу, які знаходитимуться поблизу стадіонів, а також безпосередньо в місцях прямої трансляції спортивних подій, зонах тренування футболістів та місцях проживання учасників чемпіонату.

На етапі підготовки до Євро-2012 зусилля фахівців з РЧМ будуть спрямовані на визначення реальної зайнятості радіочастот, зарезервованих для потреб організаторів, а, у разі необхідності, й на очищення цих частот від роботи інших РЕЗ. У ході спортивних змагань можуть виникати й радіозавади. Тож потрібно буде швидко реагувати на них, і спеціалісти УДЦР муситимуть усунути їх. Причиною виникнення радіозавад можуть стати незареєстровані радіозасоби, насамперед, радіостанції безпосереднього зв’язку, робота телекамер, радіомікрофонів, моніторів, які мають відхилення частоти або працюють у недозволеній смузі радіочастот.

Про нюанси, пов’язані з контролем ввезення та допуску на стадіони радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, розповів заступник начальника УДЦР з питань РЕЗ та ВП Володимир Кіріченко. Він зазначив, що у визначені зони стадіонів допускатиметься лише те обладнання, яке матиме відповідне маркування.

«Концепція маркування, – сказав Володимир Кіріченко, – залишиться тією ж, що й на Євро-2008. Маркування проводитимуть фахівці УДЦР та Офісу електронних комунікацій Польщі. Передбачається, що позначки поділятимуться на такі типи: дозволено використовувати обладнання на всіх стадіонах в Україні та Польщі; на всіх стадіонах тільки в Україні або тільки в Польщі; дозволено використовувати обладнання на конкретному стадіоні конкретної країни».

«Слід враховувати й той факт, – додав Володимир Кіріченко, – що при проведенні масових заходів нам доведеться «ознайомитися» з роботою непередбачених заздалегідь пристроїв, навіть саморобних передавачів та приймачів. Тому разом з маркуванням перевірятимуться РЕЗ на відповідність певним технічним характеристикам».

Завдання фахівців інших управлінь УДЦР стосуватимуться розробки уніфікованих форм заяв про видачу дозволів на право ввезення та експлуатації РЕЗ різних радіотехнологій; на ввезення та експлуатацію РЕЗ, а також визначення узгоджених з польською стороною тарифів на виконання робіт з опрацювання заявочних документів. Фахівці цих структурних підрозділів також мають забезпечити користувачів необхідним РЧР, вони повинні резервувати частотний ресурс, своєчасно обробляти отримані заяви на видачу дозволів на експлуатацію засобів зв’язку, підбирати радіочастоти тощо.

«І ми, і наші польські колеги добре розуміємо, що Євро-2012 має супроводжуватися надійними телекомунікаціями, – сказав В. Кіріченко. – Тому нам потрібно врахувати всі нюанси, відшліфувати кожний рух, передбачити наші дії у випадку будь-яких нестандартних ситуацій. Саме цим ми зараз і займаємося спільно з польською стороною».

Start typing and press Enter to search