25–26 лютого в УДЦР тривало 28/34 спільне засідання Комісії РСЗ із питань регулювання використання радіочастотного спектру і ЕМС РЕЗ та Комісії РСЗ із супутникового зв’язку, телевізійного і звукового радіомовлення.

У форумі взяли участь близько 50 фахівців, які представляли країни – учасниці СНД, а також члени виконкому Регіональної співдружності в галузі зв’язку та Бюро радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку.

До складу української делегації ввійшли представники НКРЗ, УДЦР, Держзв’язку, Держкомітету з питань телебачення і радіомовлення, Нацради з питань телебачення і радіомовлення та Національної радіокомпанії України.

У перший день заходу серед іншого йшлося про хід виконання робіт із розробки загальної таблиці розподілу частот країн СНД, було обговорено хід підготовки АЗ РСЗ до Асамблеї радіозв’язку та Всесвітньої конференції радіозв’язку МСЕ 2012 року. Крім того, розглядалося питання впровадження перспективних технологій безпроводового доступу в країнах – учасницях РСЗ та планування використання смуги частот 790–862 МГц.

На другий день спільного засідання комісій його учасники розглянули, зокрема, досвід впровадження цифрового мовлення в країнах – учасницях Регіональної співдружності в галузі зв’язку. З особливостями впровадження цифрового мовлення в Україні присутніх ознайомив заступник голови Комісії РСЗ із радіомовлення, перший заступник начальника Українського державного центру радіочастот Євген Хаіров.

«Зважаючи на те, що термін впровадження цифрового наземного ефірного мовлення є досить обмеженим, нам уже сьогодні доведеться вирішувати значний комплекс завдань. Зокрема, необхідно внести зміни до законодавства України у сфері телекомунікацій, телевізійного мовлення та користування радіочастотним ресурсом, створити технічну інфраструктуру мовлення, затвердити відповідні національні стандарти цифрового мовлення, створити відповідну нормативно-правову базу впровадження та подальшого розвитку систем і засобів цифрового мовлення. Проте ми впевнені, що досягнемо того рівня якості телеканалів і суцільного телевізійного покриття, який є характерним для країн Євросоюзу», – підкреслив Є. Хаіров.

На порядок денний засідання також були винесені доповіді «Про взаємодію АЗ РСЗ із вивчення актуальних напрямків розвитку супутникового зв’язку та «Про перерозподіл радіочастотного ресурсу мереж синхронного звукового мовлення колишнього СРСР у діапазоні довгих та коротких хвиль». Наступне засідання вирішено провести в Азербайджані.

Start typing and press Enter to search