Делегація України на чолі з Головою Держспецзв’язку Геннадієм Резніковим узяла участь у роботі Всесвітньої конференції радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку (ВКР-12), яка відбувалась у Женеві з 23 січня по 17 лютого 2012 року.

У роботі Конференції взяли участь представники 165 повноважних країн-членів Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) та близько тридцяти міжнародних телекомунікаційних організацій. До складу делегації України увійшли представники Держспецзв’язку України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації України, Міністерства інфраструктури України (Державна авіаційна служба України), Міністерства оборони України (Генеральний штаб Збройних сил України), Міністерства внутрішніх справ України.

На конференції було розглянуто питання та прийнято рішення, спрямовані на гармонізацію розподілу частотно-орбітального ресурсу на глобальній основі, впроваджені заходи з метою вдосконалення регламентарної структури.

На основі досліджень МСЕ проведені заходи щодо сприяння впровадження нових цифрових систем для радіомовної, повітряної рухомої та радіолокаційної служб. Здійснено додатковий розподіл радіочастотного спектру у смугах нижче 1 ГГц з метою забезпечення експлуатації систем безпеки суден і портів, а також океанографічних радарів, які призначені для попередження стихійних лих.

Одним із ключових питань було визначення можливості сумісного використання частот рухомою службою та іншими службами в смузі 790-862 МГц. У результаті тривалих дискусій було знайдено компромісне рішення щодо використання зазначеної смуги рухомою службою. З метою захисту первинних служб, що вже працюють у зазначеній смузі, визначені критерії їх захисту, насамперед для повітряної радіонавігації та радіомовної служби.

Одночасно розглянуто питання розширення на 100 МГц смуги частот для рухомої служби в діапазоні 700 МГц. За результатами прийнято рішення розглянути всі технічні аспекти можливості такого додаткового розподілу під час наступної конференції 2015 року.

На ВКР-12 значну увагу було приділено супутниковим питанням. Розглянуті та внесені зміни до процедури попередньої публікації, координації, заяви і реєстрації для частотних присвоєнь, що стосуються супутникових мереж, вирішені питання задоволення потреб у додатковому спектрі.

Під час роботи Всесвітньої конференції радіозв’язку відбулися зустрічі глави української делегації Геннадія Резнікова з керівництвом Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ), а також з делегаціями інших країв.

Зокрема Голова Держспецзв’язку зустрівся з Генеральним секретарем МСЕ доктором Хамадуном Туре. Під час зустрічі, присвяченої обговоренню результатів конференції та актуальних питань співпраці України з МСЕ, пан Туре привітав активність української делегації та висловив зацікавленість у подальшому поглибленні співробітництва з нашою країною. Також сторони зосередили увагу на питаннях розвитку широкосмугового доступу, а також на питанні кібербезпеки, яке на сьогодні є одним із ключових напрямки діяльності МСЕ.

«ВКР-12 допомогла визначити нові, більш ефективні методи регулювання роботи служб та застосування радіозв’язку і тому зробила важливий внесок у зміни світу на краще для всіх. Робота, яка була зроблена, дозволить створити у світі більш сприятливі умови для спілкування, тобто – для життя», – підкреслив доктор Хамадун Туре, підбиваючи підсумки Конференції.

Глава української делегації також провів низку зустрічей з делегаціями інших країн, зокрема Польщі та Грузії, під час яких було обговорено питання, що становлять взаємний інтерес.

Участь делегації України у роботі ВКР-12 дозволила захистити інтереси України у сфері користування радіочастотним ресурсом на міжнародному рівні, виконати міжнародні зобов’язання України як члена МСЕ та врахувати позиції Адміністрації зв’язку України під час підписання заключних актів ВКР-12.

Start typing and press Enter to search