3851 порушення в користуванні радіочастотним ресурсом зафіксували, застосовуючи засоби технічного радіоконтролю, на території України фахівці Українського державного центру радіочастот в четвертому кварталі 2011 року.

Основною претензією до власників радіоелектронних засобів є робота цих РЕЗ на випромінювання без дозволів на експлуатацію, які видає УДЦР. Вжито визначених законодавством заходів щодо усунення цих порушень.

«Лідером» серед радіотехнологій, в яких допущено нехтування вимогами чинного законодавства, є широкосмуговий радіодоступ (1286), телевізійне мовлення (509) та цифровий стільниковий радіозв’язок (329).

Значну кількість порушень виявлено також в радіотехнологіях цифрового стільникового радіозв’язку (383), ультракороткохвильового та короткохвильового радіозв’язку (329), звукового мовлення (209).

Серед тих, хто не дотримується встановлених правил експлуатації РЕЗ, є представники багатоканального наземного телерадіомовлення.

За даними управління радіочастотного моніторингу, структурні підрозділи УДЦР також провели заходи щодо захисту присвоєнь радіочастот користувачів радіочастотного ресурсу. Виконано певний обсяг робіт з виявлення та усунення дії джерел радіозавад в місті Києві та Київській області (33 випадки відхилень від встановлених вимог), у Дніпропетровській (29), Донецькій (28), Вінницькій (14), інших областях, а також в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі (22).

Start typing and press Enter to search