Комісія на засіданні розглянула та схвалила результати виробничої діяльності ДП «Український державний центр радіочастот» за III квартал та дев’ять місяців 2011 року.

Основні показники фінансового плану як за дев’ять місяців, так і за III квартал поточного року підприємство виконало. Приріст доходів до доходів відповідного періоду 2010 року становить 3,2 %. План доходів за дев’ять місяців 2011 року УДЦР виконав на 104,8 %.

Приріст сплачених податків до відповідного періоду минулого року становить понад 10 %.

Станом на кінець вересня у складі системи технічного радіоконтролю УДЦР нараховується 121 мобільна та 234 стаціонарні станції радіоконтролю, які розгорнуті в усіх обласних центрах та ще 80 населених пунктах України.

За даними УДЦР, за звітний період спостерігається зростання кількості зареєстрованих РЕЗ широкосмугового радіодоступу. Так, станом на кінець вересня на території України зареєстровано понад 153 тис. одиниць РЕЗ усіх радіотехнологій, які підлягають технічному радіоконтролю. Разом із тим, кількість незаконно діючих пристроїв зазначеної технології стрімко зростає. Загалом, за III квартал 2011 року, за результатами технічного радіоконтролю, виявлено 2287 (за дев’ять місяців – 5642) порушень, ще 1750 (за дев’ять місяців – 1829) перейшло з попередніх періодів. Таким чином, протягом кварталу здійснювалися заходи з усунення 4037 (за дев’ять місяців – 7471) порушень, у тому числі спільно з ДІЗ – 413 (за дев’ять місяців – 1203). Не усуненими на кінець кварталу залишилися 2080 порушень.

У III кварталі 2011 року УДЦР оформив дозволи на ввезення з-за кордону понад 2,95 млн одиниць РЕЗ та ВП (з них 2,2 млн мобільних терміналів), а загалом за дев’ять місяців поточного року – майже 6,2 млн одиниць РЕЗ (із них понад 4,5 млн мобільних телефонів та більш ніж 214 тис. DECT). За рахунок митних платежів Державний бюджет України отримав понад 1 млрд грн.

В УДЦР тривають роботи з наповнення узагальненої бази даних кодів ІМЕІ мобільних терміналів: це відбувається за рахунок імпортерів і за поданням операторів. У III кварталі 2011 року до бази даних внесено понад 3,7 млн кодів ІМЕІ, а за дев’ять місяців – 7,75 млн. Станом на жовтень поточного року кількість кодів ІМЕІ, внесених до узагальненої бази, складає: у білому списку – більше 100 млн, у сірому – близько 2,3 млн, а у чорному – понад 8 млн.

Для боротьби з незаконним пропуском міжнародного трафіку та створення привабливих умов для учасників ринку телекомунікацій, у тому числі з метою стабілізації цін на міжнародний трафік, станом на жовтень 2011 року УДЦР уклав на 24 % більше договорів на вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж із зацікавленими операторами. За звітний період фахівці УДЦР провели 287 заходів із вимірювання, в ході яких виявили на 44 % більше, порушень, ніж за такий самий період минулого року.

Основна діяльність УДЦР у сфері міжнародного співробітництва протягом III кварталу 2011 року спрямовувалася на проведення міжнародної координації присвоєнь радіочастот РЕЗ України та інших країн, забезпечення участі у дослідженнях Міжнародного Союзу Електрозв’язку, СЕПТ та Регіональної співдружності у галузі зв’язку з питань регулювання використання радіочастотного спектру та електромагнітної сумісності РЕЗ. Загалом, скоординовано 1753 радіочастоти для РЕЗ України та 2735 радіочастот для РЕЗ інших країн.

Start typing and press Enter to search