Нагадаємо, що наказом Міністерства зв’язку України від 15 жовтня 1996 року тоді ще Український республіканський центр електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів було реорганізовано в Український державний центр радіочастот та нагляду за зв’язком, який вже у 2004 році перейменовано у Державне підприємство „Український державний центр радіочастот”.

Зараз Український державний центр радіочастот належить до переліку підприємств, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави. Підприємство забезпечує ефективне та раціональне користування радіочастотним ресурсом України в інтересах усіх категорій користувачів з метою економічного, соціального, інформаційного та культурного розвитку країни, зміцнення її обороноздатності.

Протягом 15 років за безпосередньої участі УДЦР в Україні продовжують впроваджуватися сучасні радіотехнології. На цей час, наприклад, на території країни зареєстровано понад 175 тисяч одиниць стаціонарних радіоелектронних засобів всіх радіотехнологій, з яких майже 45 тисяч базових станцій стільникового зв’язку.

УДЦР також підготовив та надав понад 290 тисяч дозволів на експлуатацію тільки стаціонарних радіоелектронних засобів та понад 900 тисяч дозволів на експлуатацію абонентських станцій.

Надання такої кількості дозвільних документів та їх облік стали можливими внаслідок створення сучасних програмно-апаратних комплексів зі здійснення частотних присвоєнь.

За півтора десятиліття підприємство створило, за зарубіжними оцінками, одну з найкращих в Європі й найкращу в СНД систему технічного радіоконтролю, оснащену сучасними автоматизованими комплексами вітчизняного та зарубіжного виробництва. Ця система РЧМ дозволяє контролювати використання радіочастотного ресурсу радіоелектронними засобами всіх впроваджених в Україні радіотехнологій.

Створено також систему радіомоніторингу геолокації земних станцій супутникового зв’язку типу „GeoMon”, аналогів якої немає серед країн СНД та Східної Європи.

Виконано й значний обсяг робіт з планування синхронних мереж цифрового наземного ТВ мовлення, в поточному році розпочато перехід на сучасне цифрове телевізійне мовлення.

Серед здобутків УДЦР – створення Автоматизованої інформаційної системи обліку мобільних терміналів на території України. Це дозволило практично припинити контрабандне ввезення мобільних телефонів. Частку контрабандних мобільних телефонів на ринку України вдалося зменшити з 90-93 % (у 2008 та в попередні роки) до 5-7 % у 2010 році. Як наслідок, за 2,5 роки держбюджет додатково отримав майже 2,5 мільярди гривень.

З 2002 року, за дорученням НКРЗ, УДЦР освоїв новий напрямок діяльності – проведення робіт у сфері телекомунікацій, зокрема вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж загального користування. В результаті робіт, що проводяться останні 5 років, на міжнародних біржах ціна міжнародного вхідного трафіку операторів фіксованого зв’язку в цілому по Україні зросла на 30 %, а по деяких регіонах – більш ніж удвічі.

У сфері міжнародної взаємодії УДЦР в останні роки пріоритетними напрямами діяльності були забезпечення міжнародної координації присвоєнь радіочастот України та інших країн і поглиблення участі у роботі Міжнародного союзу електрозв’язку, членом якого є Україна, та інших міжнародних телекомунікаційних організацій.

Високий рівень фаховості спеціалістів підприємства дозволив отримати статус членства УДЦР в таких відомих міжнародних організаціях як Сектор радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку та Європейський інститут стандартів телекомунікацій. На базі УДЦР створений Центр підвищення кваліфікації МСЕ та реалізується проект МСЕ “Центр майстерності” для країн Європи та СНД. З моменту створення УДЦР постійно нарощує обсяг доходів. А рівень рентабельності операційної діяльності підприємства за перше півріччя 2011 року є одним з найвищих в Україні серед підприємств державного сектору економіки.

Колектив Українського державного центру радіочастот йде в ногу з часом і намагається бути на крок попереду розвитку та впровадження нових радіотехнологій. Розроблена стратегія розвитку підприємства спрямована на підвищення ефективності праці фахівців та якості надання послуг населенню.

Start typing and press Enter to search