УДЦР інформує, що узагальнена база даних кодів ІМЕІ мобільних телефонів сформована і працює в повному обсязі. Користувачі мобільних телефонів, апарати яких були підключені до мереж операторів до 1 вересня 2009 року, можуть перевірити наявність своїх телефонів у базі кодів ІМЕІ, надіславши SMS-повідомлення з кодом ІМЕІ власного мобільного телефона на короткий номер 307 або на сайті Українського державного центру радіочастот.

Станом на 20 жовтня до «білого» списку бази даних внесено 79,1 млн кодів ІМЕІ мобільних терміналів. З них 76,2 млн – це коди тих апаратів, які станом на 1 вересня поточного року працювали в мережі всіх операторів мобільного зв’язку, а також тих, що продаються на законних підставах та в подальшому підключатимуться до мережі операторів. До «білого» списку бази даних заноситимуться коди ІМЕІ лише тих мобільних телефонів, які законно ввезені на територію України та надійшли до торговельних мереж.

УДЦР застерігає споживачів, купуючи мобільний телефон, обов’язково переконуватись у тому, що його код ІМЕІ внесено до узагальненої бази даних. Окрім цього, треба врахувати: придбаний «сірий» телефон, швидше за все, не потрапить до «білого» списку.

Start typing and press Enter to search