Оператори мобільного зв’язку не зможуть вчасно розпочати відключення від своїх мереж телефонів, чиї ІМЕІ-коди перебувають у так званих «сірих» і «чорних» списках системи обліку мобільних терміналів УДЦР. За словами учасників ринку, вони технічно не готові до такої процедури.

«НКРЗ лише наприкінці грудня передала нам остаточні технічні умови системи, яка б виконувала таку процедуру. Природно, ми ще не встигли її закупити», – повідомило агентству «Інтерфакс-Україна» керівництво відділу зі зв’язків із громадськістю компанії «Український мобільний зв’язок».

У компанії «Астеліт» повідомили, що вже придбали необхідне обладнання, очікується його поставка. «Ми вважаємо, що слід також синхронізувати дії операторів у цьому питанні. Потрібно визначити дату відключення, дату розсилання попереджень, затвердити тексти таких попереджень», – додала керівник прес-служби оператора Надія Лубніна.

Подібної позиції дотримується й «Київстар», що також ще не розсилав користувачам «сірих» телефонів попередження про відключення.

Глава НКРЗ Сергій Колобов, знаючи про проблеми, що затримують завершення впровадження нових правил контролю ввезення і реалізації в країні радіоелектронних засобів, розпочате регулятором в 2009 році, все-таки сподівається на їх швидке вирішення. «Ми працюємо з операторами і незабаром завершимо цей процес», – завірив він.

Start typing and press Enter to search