Останнім часом почастішали випадки протиправної діяльності деяких осіб у сфері телекомунікацій.

Нещодавно, наприклад, під час проведення спільних заходів у Києві за участю співробітників Служби безпеки України та фахівців Українського державного центру радіочастот затримали на «гарячому» шахрая, який несанкціоновано втручався в роботу мереж електрозв’язку. Нелегальний бізнес цього ділка базувався на схемах незаконного направлення вхідних міжнародних дзвінків із-за кордону на телефонну мережу операторів стільникового зв’язку. При цьому номер телефону закордонного абонента змінювали на національний (дзвінок маскували під звичайне з’єднання між двома абонентами стільникової мережі на території України). Подібні факти виявлено й в інших містах України.

Нещодавно надійшло повідомлення зі Львова, що і там представники СБУ у взаємодії із фахівцями УДЦР та його Львівської філії виявили та припинили функціонування подібного високотехнологічного телекомунікаційного обладнання, яке зловмисники застосовували для несанкціонованого втручання в мережі електрозв’язку.

І в першому, і в другому випадках проти шахраїв порушено кримінальні справи за ст. 361 Кримінального кодексу України. Спеціальне обладнання вилучено для проведення слідчих дій.

Start typing and press Enter to search