dkzvyazok-logoВ Українському державному центрі радіочастот пройшло XV міжнародне засідання з питань космічного моніторингу

На три дні Український державний центр радіочастот став майданчиком для обговорення на міжнародному рівні питань радіочастотного моніторингу і моніторингу використання частотно-орбітального ресурсу. Бажання іноземних колег ознайомитися з новітніми напрацюваннями в цій сфері саме в УДЦР є не випадковим, адже МСЕ вважає Україну важливим і сильним гравцем на, так би мовити, світовій орбіті.

Станція моніторингу мереж супутникового зв’язку УДЦР, яка була введена в експлуатацію у 2009 році і з того часу зазнавала постійного удосконалення, приємно вразила закордонних колег. Тут чи не вперше Україна у повний голос не лише заявила, що має потужну станцію космічного моніторингу, але й продемонструвала її можливості з моніторингу і пошуку завад в інтересах провідних європейських компаній і операторів.

Гості з Франції, Японії, США, Кореї, Китаю, Росії та інших країн, які володіють подібними системами, в черговий раз пересвідчилися в тому, що точність вимірювання координат у нас вища, ніж інших станцій, оскільки в системі космічного моніторингу УДЦР реалізовано найсучасніші технічні рішення. На практиці експлуатація нашої станції довела її практичне значення для вирішення завдань з моніторингу супутникових мереж на міжнародному рівні, у тому числі під час значних масових заходів, зокрема при проведенні Євро-2012.

Родзинкою засідання було й опрацювання перспективних рішень щодо захисту самих станцій супутникового моніторингу від шкідливих завад та визначення можливості моніторингу супутникових станцій, що знаходяться на негеостаціонарних орбітах.

Слід відзначити, що неабияке враження справила на іноземних фахівців автоматизована система радіочастотного моніторингу з сучасним парком мобільних станцій, багато з яких оснащені обладнанням вітчизняних виробників, а також автоматизована інформаційна система обліку мобільних терміналів на території України (АІСОМТУ), застосування якої має сприяти захисту інтересів користувачів, боротьбі з крадіжками терміналів. Ця АІСОМТУ також забезпечить легалізацію імпорту та наповнення українського ринку оригінальними якісни¬ми моделями телефонів.

І сам міжнародний симпозіум, і зустрічі в ході нього керівництва УДЦР з представниками Південної Кореї, Китаю, Німеччини, МСЕ та іншими країнами довели, що на досвіді України не тільки вчаться, а й від нас просять допомогу, пропонують співробітничати. Це стосується як підготовки фахівців, так і впровадження нових технічних рішень та спільного використання станцій.

Основним лейтмотивом на засіданні став пошук шляхів і бажання країн домовитися про взаємодію в проведенні вимірювань, пов’язаних із шкідливими завадами, по яких та чи інша адміністрація звертається по допомогу до МСЕ.

«На симпозіумі, — відзначив начальник УДЦР Павло Слободянюк, — підкреслювалося, що, оскільки радіочастоти і будь-які орбіти, в тому числі геостаціонарні, є обмеженим природним ресурсом, то їх належить раціонально, ефективно та заощадливо використовувати. Тут потрібна координація зусиль, спільна діяльність щодо створення міжнародної системи радіочастотного моніторингу. Разом легше протистояти шкідливим завадам на частотах, що призначені для передачі інформації про забезпечення безпеки життя людей».

Керівник підприємства також відзначив важливість сучасної комунікації між партнерами у цій сфері і правильного використання інновацій для підвищення ефективності проектів, пов’язаних з космічним радіомоніторингом. І з цим погодилися всі учасники засідання.

Start typing and press Enter to search