Серйозною проблемою для операторів телекомунікацій є так званий рефайл, або незаконне надання послуг міжнародного зв’язку з порушенням встановленого порядку маршрутизації трафіку. З використанням сучасних технологій значна частина міжнародного трафіку спрямовується на телекомунікаційні мережі України через шлюзи, в основному з мережі Інтернет. Цей трафік не проходить через міжнародні центри комутації, а його обсяг не контролюється. При цьому оператори, які є власниками ліцензій з надання послуг міжнародного зв’язку, недоотримують доходів, які можуть сягати мільйони доларів СІПА щороку. Відповідно й прибуток від недоотриманих податків втрачає Державний бюджет України.

Для того, щоб унеможливити нанесення збитків державі, НКРЗ та її структурні підрозділи вживають відповідних заходів з недопущення порушень в сфері телекомунікацій. Державному підприємству «Український державний центр радіочастот» регуляторний орган доручив здійснювати вимірювання параметрів телекомунікаційних мереж, в тому числі щодо дотримання порядку маршрутизації міжнародного трафіку. Такі вимірювання УДЦР проводить згідно з договорами із зацікавленими операторами, а також за замовленням НКРЗ чи правоохоронних органів.

Протягом 2011 року фахівці УДЦР провели 34 заходи разом із співробітниками СБУ щодо визначення порядку маршрутизації міжнародного трафіку на телекомунікаційних мережах України. Припинено протиправну діяльність шахраїв у місті Києві, АР Крим, Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Хмельницькій та Львівській областях. Лише у вересні, на підставі зафіксованих фахівцями УДЦР фактів несанкціонованого надходження міжнародного трафіку в обхід міжнародних центрів комутації, співробітники УСВУ в Донецькій та Хмельницькій областях припинили протиправну діяльність осіб, які несанкціоновано втручались в роботу мереж електрозв’язку.

Start typing and press Enter to search