7–9 вересня в Українському державному центрі радіочастот проходив V семінар МСЕ «Радіомоніторинг і підвищення ефективності використання спектра».

Цьогоріч захід зібрав рекордну кількість учасників – понад 240 делегатів із 21 країни СНД, Європи та Азії. Учасників ювілейного семінару привітали голова НКРЗ Володимир Олійник, начальник відділу фіксованих і рухомих служб Бюро радіозв’язку МСЕ Микола Васильєв та начальник УДЦР Павло Слободянюк.

У перший день семінару його учасники зосередили увагу на обговоренні проблем, пов’язаних з радіомоніторингом як інформаційної основи регулювання використання РЧР.

З доповіддю на тему «Радіомоніторинг і регулювання використання РЧР» виступив П. Слободянюк. Він зазначив, що зараз на визначення радіозавад припадає лише 0,1 % діяльності національної системи радіомоніторингу, 1,3 % становить виявлення порушень, тоді як радіоконтроль РЕЗ займає понад 98 %. Ефективність радіомоніторингу зростає, масштаби порушень зменшуються, зазначив П. Слободянюк, але критерії такої ефективності ще мають бути визначені.

Доповідач також навів основні тенденції розвитку систем радіомоніторингу, сформував завдання відповідних органів на сучасному рівні використання РЧР та напрями подальшого розвитку системи радіомоніторингу.

Зокрема, він зазначив, що зараз кожна новорозміщена станція моніторингу в Україні додає лише 0,1 % до загального охоплення території, тож УДЦР наразі призупинив розгортання нових станціонарних станцій. На його думку, на часі – широке впровадження дешевих сенсорів (датчиків), за допомогою яких можна автоматично і цілодобово створювати «еталонний портрет радіодовкілля». Що ж до новітніх технологій, то «цифрове радіо змусить задуматися органи контролю», – прогнозував керівник УДЦР. Серед завдань на майбутнє він назвав, зокрема, автоматизацію процесів радіомоніторингу, спеціалізацію та розширення функціональних можливостей мобільних станцій.

Про діяльність МСЕ в сфері радіомоніторингу, міжнародну систему радіомоніторингу учасникам семінару розповів Микола Васильєв. Доповідач акцентував на проблемах космічного контролю, зокрема розповів про діяльність МСЕ з боротьби з так званими «паперовими супутниками» з метою розчищення реєстру частотно-орбітальних присвоєнь.

М. Васильєв також назвав новітні радіотехнології, радіомоніторинг та співіснування яких із нинішніми засобами зв’язку розглядатиметься на наступній Всесвітній конференції радіозв’язку. Учасники цього заходу, який розпочнеться 23 січня 2012 року в Женеві, мають приділити увагу когнітивному і програмованому радіо, електронним системам збору новин, зв’язку з безпілотними літальними апаратами та висотними платформами тощо.

Доповіді другого і третього днів форуму здебільшого були присвячені застосуванню сучасних методів і засобів радіомоніторингу випромінювань. Також було розглянуто питання моніторингу використання супутникових орбіт і геолокації наземних станцій.

У заключний день заходу в УДЦР пройшла V спеціалізована виставка «Обладнання і системи радіомоніторингу – стан і перспективи розвитку та виробництва».

Start typing and press Enter to search