Українські оператори мобільного зв’язку практично готові розпочати відключення мобільних телефонів, ІМЕІ-коди яких занесені до «сірого» і «чорного» списків, повідомили в Українському державному центрі радіочастот (УДЦР).

За словами начальника УДЦР Павла Слободянюка, до початку процесу відключення «сірих» мобільних телефонів і тих телефонів, які вже знаходяться у «чорному» списку, залишилося зовсім недавно, – це відбудеться восени 2010 року.

За його даними, вже чотири з п’яти українських GSM-oпeраторів встановили обладнання, яке дозволяє відключати від мережі мобільні термінали, ІМЕІ-коди яких не потрапили до «білого» списку бази даних, яку веде УДЦР.

«Відключення телефонів невідомого походження, вкрадених або загублених власниками, почнеться відразу після завершення налаштування необхідного обладнання п’ятим оператором», – повідомив П. Слободянюк.

Списки в УДЦР постійно оновлюються, а так званий «чорний» список формуватиметься з ІМЕІ-кодів телефонів, які не обслуговуватимуться (до них належать вкрадені, загублені й інші категорії телефонів нелегального походження).

Як повідомили в УДЦР, зараз спільно з Міністерством внутрішніх справ України відпрацьовується юридична процедура внесення ідентифікаційних ІМЕІ-кодів мобільних терміналів до «чорного» списку. Зокрема, необхідно, окрім заяви власника апарата, наприклад про викрадення телефона, розробити механізм внесення його до цього списку.

Start typing and press Enter to search