НКРЗ повідомила про надходження пропозицій операторів мобільного зв’язку щодо перенесення строків впровадження системи перевірки ІMEI-кодів.

Так, за оцінкою компанії «Український мобільний зв’язок» (ТМ «МТС Україна»), наданою УНІАН, впровадження системи перевірки ІMEI-кодів можливо лише протягом 2010 року.

Оператор «Київстар» також звернувся до НКРЗ із проханням перенести строки впровадження системи контролю IMEI-кодів з 30 липня 2009 року на початок наступного року, повідомляє УНІАН. За даними компанії, питання строків тісно пов’язане з питанням придбання й впровадження спеціалізованого програмно-апаратного комплексу, який «у взаємодії із системою контролю» УДЦР дозволить відслідковувати наявність кодів ІМЕІ терміналів, що підключаються до мережі операторів мобільного зв’язку в тих або інших списках, здійснювати їхнє блокування (якщо буде потреба), інформувати абонентів про відсутність їхніх терміналів в «білому» списку тощо. При цьому, це устаткування повинне бути закуплене й впроваджене на мережах усіх українських операторів мобільного зв’язку одночасно. Крім того, технічне завдання до такої системи контролю зараз тільки розроблюється УДЦР і перебуває на стадії первинного узгодження. І лише після його затвердження має пройти тендер на закупівлю програмно-апаратного комплексу, необхідного для функціонування цієї системи на мережах усіх операторів мобільного зв’язку.

Згідно з коментарем члена НКРЗ Володимира Звєрєва агентству «Інтерфакс-Україна», за наявності достатньої аргументації з боку мобільних операторів строки впровадження системи можуть бути перенесені. «Можливо, побудуємо систему за свій рахунок, щоб вони її потім добудували. Такий варіант теж розглядається», – повідомив В. Звєрєв.

Start typing and press Enter to search