Кабінет Міністрів своєю постановою № 785 від 29 липня затвердив Технічний регламент з електромагнітної сумісності обладнання та план заходів з його застосування на 2009–2010 роки. Мінпромполітики визначено відповідальним за застосування документа та здійснення контролю за дотриманням його вимог.

Технічний регламент встановлює вимоги стосовно електромагнітної  сумісності обладнання, яке виготовляється і використовується на території України або імпортується. Установлені документом вимоги є обов‘язковими для виробників, їх уповноважених представників та постачальників, які вводять в обіг обладнання; центральних органів виконавчої влади з питань технічного регулювання; центральних органів виконавчої влади з питань стандартизації, а також призначених органів з оцінки відповідності.

Дія Технічного регламенту не поширюється на:

  • авіаційне обладнання, комплектувальні вироби та пристрої, що використовуються в галузі цивільної авіації;
  • радіообладнання, що використовується радіоаматорами відповідно до Регламенту радіозв‘язку Міжнародного союзу електрозв‘язку, за винятком введення його в обіг;
  • радіообладнання і телекомунікаційне термінальне обладнання;
  • набори елементів, призначені для радіоаматорського конструювання, а також обладнання, що використовується радіоаматорами.

Згідно із планом заходів, обов‘язкове застосування Технічного регламенту для всіх виробників та постачальників апаратури чи обладнання передбачено запровадити у 2010 році. Відповідальними за виконання визначені Мінпромполітики та Мінтрансзв‘язку.

Start typing and press Enter to search