Значне місце в реалізації стратегії Українського державного центру радіочастот належить науково-методичній роботі. Від її якості, обгрунтованості прогнозів, вивіреності розрахунків і подальших кроків залежить успіх підприємства, його роль у вирішенні завдань телекомунікаційної сфери як на національному так і на міжнародному рівні.

Наскільки ефективною є науково-методична робота в УДЦР у II кварталі 2012 року, розповів начальник управління науково-методичного забезпечення Володимир Корсак.

— Загальні показники останніх трьох місяців, — сказав начальник УНМЗ, — дозволяють нам з оптимізмом дивитися у майбутнє. Науковий підхід до реалізації завдань, які стояли перед підприємством, дозволили йому стабільно розвиватися й зміцнювати позиції на міжнародному рівні.

Серед суттєвих здобутків — підготовка та укладання Угоди щодо порядку використання частот у прикордонних зонах України та Словацької Республіки в частотному діапазоні 2500-2690 МГц, підготовка двох внесків від України на засіданнях Робочих груп МСЕ та СЕПТ, участь у роботі засідань Комісії РСЗ з регулювання та використання радіочастотного спектру і супутникових орбіт та Робочої групи РСЗ з питань підготовки до ВКР-15/АР-15 та Робочої групи 1С «Моніторинг спектру» Дослідної комісії 1 Сектору радіозв’язку МСЕ.

Плідно працювали фахівці управління над розробкою методик, які дозволять удосконалити роботу спеціалістів інших управлінь. Зокрема, щодо ідентифікації незаконно діючих радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв у діапазоні частот від 6 ГГц до 40 ГГц, проведення контрольно-пошукових робіт РЕЗ широкосмугового доступу, вимірювання параметрів радіовипромінювання базових станцій стандарту CDMA-800 з використанням приладу для визначення рівнів побічних випробувань, вимірювання показників якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку тощо.

Протягом другого кварталу науковці підготували 92 висновки щодо застосування РЕЗ на території України. Результативно попрацювали на етапі підготовки та проведення півфінальних матчів ЄВРО-2012, здійснивши спільно з спеціалістами з радіочастотного моніторингу, випробування компактного моніторингового пристрою з оцінювання зайнятості спектру.

— Добре налагоджена наукова робота, використання інноваційних технологій, дозволять підвищити ефективність діяльності підприємства, забезпечать його впевнений рух шляхом науково-технічного прогресу, — підкреслив Володимир Корсак.

 

Start typing and press Enter to search