Проведення в Україні фінальної частини Євро-2012 забезпечить зростання реального ВВП на 0,8 %, заявив перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Вадим Копилов під час презентації державної програми економічного і соціального розвитку України на 2012 рік. А якими є можливості Євро-2012 для телекомунікаційних компаній?

Виступаючи на одному із столичних заходів, представник компанії Intellecom Ігор Дьячков зазначив з приводу перспектив для операторів, пов’язаних із Євро-2012, наступне. Серед зобов’язань України перед УЄФА в телекомунікаційній сфері – забезпечення зв’язком інфраструктурних об’єктів чемпіонату, наявність міжнародних каналів зв’язку між стадіонами та трансляційними центрами в Польщі, наявність call-центрів з англомовними операторами і сучасних систем безпеки.

«Криза вбила надії на багато великих інфраструктурних проектів», – сказав він, посилаючись на урядові повідомлення про відмову від будівництва доріг. Тим не менше, нагадав Ігор Дьячков, Укрзалізниця оголосила-таки тендер на надання послуг 3G-інтернет-доступу: «Мережа їздитиме залізницею».

Серед джерел доходу для телекомів Ігор Дьячков назвав надання послуг передачі голосу та інтернет-доступу для туристів, необхідність у субпідрядниках при будівництві інфраструктурних об’єктів та системних інтеграторах тощо. У період Євро-2012, на його думку, будуть затребуваними такі послуги, як тематичний контент, голосові сервіси, ТБ, інформаційно-довідкові системи, розподілені додатки тощо.

Ігор Дьячков навів і приклади проектів, які здійснюються зараз, серед них –створення компанією Intellecom мережі Wi-Fi-зон (реалізація пілотної стадії очікується найближчим часом). За його словами, створюється також ряд проектів біометричної ідентифікації особи для силових структур (зокрема, компанією «Експертні системи плюс»).

Технічний директор компанії «Спеціальні інтегральні системи» Ігор Успєньєв розповів про концепцію і поточний стан розробки «Системи 112» в Україні. Він нагадав, що згідно з вимогами УЄФА передбачається існування в Україні «Системи 112» як функціонального центру. Це має бути інтелектуальний мультимедійний шлюз між джерелами екстрених викликів, який забезпечить інфотелекомунікаційну підтримку середовища оточення «Системи 112» при відпрацюванні екстрених викликів та ліквідації надзвичайних ситуацій.

Ігор Успєньєв звернув увагу на відсутність законодавчої та правової бази в цій сфері, нагадавши, що всі спроби створити таку систему робилися раніше розрізнено, різними службами: «Немає єдиного простору – неефективна взаємодія». На його думку, створення «Системи 112» не може розглядатися як постачання готового продукту, особливо імпортного.

За даними доповідача, робота над «Системою 112» розпочалася два роки тому в рамках МНС. Зараз триває етап робочого проектування (захист пілотного проекту, за його даними, намічено на серпень). Наступного року «Система 112» має охопити чотири міста, в яких проводитимуться матчі Євро-2012. За словами І. Успєньєва, система є децентралізованою (центри розподілено по Україні з можливістю їх заміни в разі перевантаження).

Технічний директор компанії «Спеціальні інтегральні системи» висловив думку, що використання ОС Linux замість Windows на робочих місцях операторів «Системи 112» дозволить заощадити приблизно 1 млн гри. Він також повідомив про розробку спеціального мультимедійного і транспортного протоколу, який дозволяє оцінювати масштаб ситуації та забезпечити її вирішення. Що стосується вибору обладнання для системи, він вважає: «Швидше за все, буде тендер».

Начальник відділу наукового забезпечення УДЦР Ігор Гепко зазначив, що завдання цього відомства – частотні присвоєння в місцях проведення Євро-2012, забезпечення беззавадної роботи великої кількості РЕЗ, перевірка відповідності устаткування тощо. УДЦР вже взяв участь у розробці веб-сторінки для Євро-2012, а також у забезпеченні сервісу «Гаряча лінія», повідомив І. Гепко.

За півроку до початку чемпіонату розпочнеться прийом заявок, підбір частот, видача дозволів. Зараз триває вивчення частотної обстановки на стадіонах, організація моніторингу за допомогою переносних станцій.

А чи дозволить нинішній стан інфраструктури успішно працювати мобільному зв’язку на об’єктах Євро-2012? І. Гепко визнає недостатність наявного частотного ресурсу. «Наразі непомітні будь-які рухи операторів щодо нарощування абонентської ємності, можливо тому, що стадіони ще недобудовані», – висловив він припущення.

Start typing and press Enter to search