22 липня НКРЗ взяла за основу проекти змін до Положення про надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв та Порядку реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв.

З метою контролю за обігом та захисту українського ринку від неякісних і заборонених до використання РЕЗ та ВП запроваджується їх маркування обліковими марками.

Відповідно до запропонованих змін РЕЗ та ВП, які ввозяться з-за кордону для реалізації, підлягають обов’язковому маркуванню обліковими марками. Виготовлення цих марок, підготовку необхідних даних для нанесення та видачу їх суб’єктам господарювання для самостійного маркування РЕЗ та ВП забезпечує УДЦР. Слід зазначити, що облікові марки надаватимуться без додаткової оплати, а термін їх дії – необмежений.

Також документи визначають перелік РЕЗ і ВП, які не підлягають маркуванню. До них відносяться РЕЗ і ВП, які тимчасово ввозяться на територію України, ввозяться до України з метою випробувань та сертифікації, транзитом переміщуються через територію України або входять до Переліку без-дозвільного ввезення. А також ті, що виготовлені в Україні та експортуються за її межі.

Реалізація на території України, у тому числі й через мережу комісійної торгівлі та інтернет-магазини, не маркованих РЕЗ та ВП забороняється.

Надалі планується, що нагляд за дотриманням суб’єктами господарювання вимог нормативно-правових актів будуть здійснювати органи Державної податкової адміністрації, Міністерства внутрішніх справ та Державна інспекція зв’язку.

Відповідні документи оприлюднені для громадського обговорення на офіційному веб-сайті НКРЗ.

Start typing and press Enter to search