Про це повідомив заступник начальника УДЦР Володимир Кіріченко, коментуючи інформацію деяких ЗМІ щодо активізації продажу в Україні «сірих» телефонів.

Щоб не потрапити в халепу з придбанням такого телефону, експлуатація якого може бути проблемною, Володимир Кіріченко дав пораду перевіряти код ІМЕІ телефону під час його придбання.

— На сьогодні, — сказав він, — інформацію про статус коду ІМЕІ мобільного терміналу можна реалізувати за допомогою веб-порталу Українського державного центру радіочастот або за допомогою SMS-повідомлення з номером коду ІМЕІ телефону на короткий номер 307. На перевірку ви витратите лише декілька хвилин, проте переконаєтеся в легальності телефону, — зазначає Володимир Кіріченко. Якщо він зареєстрований у базі даних УДЦР, тобто є в «білому списку», ви можете бути впевнені — такий засіб зв’язку сертифікований і не зашкодить вашому здоров’ю.

Статистичні дані УДЦР свідчать про те, що все більше громадян дотримуються правил перевірки мобільних терміналів. За перше півріччя 2012 року через мережу Інтернет із запитами до Автоматизованої інформаційної системи обліку мобільних терміналів щодо статусу коду ІМЕІ звернулося 2117670 користувачів. Через мережу стільникового зв’язку від абонентів отримано 2026709 запитів.

Станом на 2 липня 2012 року узагальнена база кодів ІМЕІ УДЦР містить більше 122,75 млн кодів.

Також Володимир Кіріченко навів дані щодо кількості легально ввезених в Україну мобільних терміналів. За шість місяців поточного року в Україну ввезено більше 3 млн одиниць мобільних терміналів. За оцінками фахівців УДЦР надходження митних платежів до Державного бюджету України від ввезення мобільних телефонів склали понад 340 млн грн.

Start typing and press Enter to search