У Парижі, в офісі Національного агентства Франції з радіочастот, відбулося двостороннє координаційне засідання робочих груп РСЗ та СЕПТ з питань підготовки до Всесвітньої конференції радіозв’язку 2012 року (ВКР-12). У цьому заході брав участь перший заступник начальника УДЦР Євген Хаіров.

Засідання, передусім, проводилося для координації попередніх позицій СЕПТ та РСЗ щодо деяких пунктів порядку денного ВКР-2012. Зокрема п. 1.2 (щодо удосконалення системи міжнародного регулювання), п. 1.4 (щодо сприяння впровадженню нових систем повітряної рухомої служби в смугах частот 112-117,975 МГц, 960-1164 МГц та 5000-5030 МГц) та п. 1.19 (щодо регламентарних заходів для впровадження систем радіозв’язку з програмованими параметрами, систем когнітивного радіо).

Особливо гарячою була дискусія навколо п. 1.17 порядку денного ВКР-12, де йшлося про дослідження у спільному використанні частот рухомою службою та іншими службами в смузі 790-862 МГц (так звана смуга цифрового дивіденду). Фактично потрібно було ухвалити рішення для забезпечення належного захисту служб, яким розподілено цю смугу частот.

За словами Є. Хаірова, складність розгляду питання полягала в тому, що в більшості країн РСЗ цю смугу частот розподілено і вже сплановано під використання цифровим наземним телевізійним мовленням, а також вона експлуатується іншими службами зв’язку, в тому числі й повітряною радіонавігаційною службою. Водночас у країнах СЕПТ на рівні Європейської комісії ухвалено рішення про вивільнення смуги частот цифрового дивіденду від цифрового наземного телевізійного мовлення і використання її в подальшому для сухопутної рухомої служби. В контексті розгляду питання забезпечення беззавадової роботи РЕЗ різних служб у цій смузі частот, за ініціативи Є. Хаірова, учасники зустрічі сформулювали звернення країн РСЗ до країн СЕПТ, у якому йдеться про необхідність укласти двосторонні домовленості щодо умов використання згаданої смуги частот.

Start typing and press Enter to search