Український державний центр радіочастот в черговий раз застеріг українців від покупки телефонів марки iPhone у вітчизняних магазинах.

iPhone на сьогоднішній день у нас не сертифікований, а тому, згідно із законодавством, не може бути ввезений на територію України та реалізований через торгову мережу, повідомив УДЦР. При підключенні до мережі цей телефон оператор внесе до так званого сірого списку і згодом назавжди припинить його обслуговування.

Без жодних проблем працюватимуть в Україні тільки ті телефони марки iPhone, які ввезені громадянами з-за кордону або отримані ними в міжнародних поштових відправленнях для власних потреб (можна ввезти два телефони).

Звичайно, крім цього, такі телефони мають бути зареєстровані в узагальненій базі даних кодів ІМЕІ мобільних терміналів, яку веде УДЦР.

Водночас нагадаємо, що 13 червня 2010 року набув чинності Закон України № 2299 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного нагляду в галузі зв’язку». Закон передбачає додаткові повноваження для Державної інспекції зв’язку щодо проведення перевірок суб’єктів господарювання, зокрема, дотримання ними умов реалізації засобів зв’язку.

Суб’єкти господарювання, згідно з пунктом 1.6. «Порядку реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв», мають право здійснювати реалізацію тільки тих радіоелектронних та випромінювальних пристроїв, які відповідають установленим законодавством умовам їх застосування в Україні. Саме тому УДЦР радить бажаючим стати власниками телефону iPhone бути обережними при купівлі в торговельній мережі новинки, яка може виявитись для них великою проблемою і призвести до марної трати чималих грошей.

Start typing and press Enter to search