УДЦР оприлюднив умови, яким має відповідати пункт реалізації мобільних терміналів. Знання цих умов має допомогти покупцям мобільних терміналів.

Так, на вимогу покупця продавець повинен надати:

  • копію дозволу на реалізацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, виданого УДЦР або його філією за місцем реєстрації продавця;
  • копію українського сертифіката відповідності на мобільні телефони, що продаються;
  • технічну можливість перевірити наявність в узагальненій базі даних кодів ІМЕІ мобільного телефону, що купується, та виконання терміналом заявлених виробником функцій.

Вимоги до пунктів реалізації мобільних телефонів:

  • у пункті реалізації обов’язково повинні бути копії сертифікатів відповідності на всі мобільні телефони, що реалізуються, та копія дозволу на реалізацію;
  • у пункті реалізації повинні бути створені умови для перевірки наявності в узагальненій базі даних кодів ІМЕІ мобільного телефону, що купується;
  • пункт реалізації має бути обладнаний комп’ютерною або іншою технікою з доступом до мережі Інтернет;
  • у кожному пункті реалізації повинна бути забезпечена можливість перевірки у присутності покупця справності та виконання всіх заявлених виробником функцій телефону, що купується.

УДЦР нагадує, що код ІМЕІ нанесено на фірмову етикетку, що розміщена на корпусі мобільного телефону під акумулятором, та на його упаковку.

Перевірку дотримання встановленого порядку реалізації мобільних телефонів здійснюють Державна інспекція зв’язку та органи МВС.

При виявленні порушень порядку реалізації мобільних телефонів споживачі можуть повідомляти Державну інспекцію зв’язку за телефоном 8 (044) 422-85-14 або Український державний центр радіочастот за телефоном довіри 8 (044) 422-82-98.

Start typing and press Enter to search