Наказом УДЦР другу та третю черги автоматизованої інформаційної системи обліку мобільних терміналів на території України (АІСОМТУ-2 та АІСОМТУ-СС) введено у промислову експлуатацію. Визначено й відповідальних осіб за забезпечення надійного та безпечного функціонування програмно-технічного комплексу систем.

У складі АІСОМТУ-СС та АІСОМТУ-2, зокрема, знаходяться автоматизовані робочі місця користувачів УДЦР і адміністраторів системи та безпеки, абонентські пункти мобільних операторів та Державної митної служби, комплексні системи захисту інформації. Для серверів системи встановлено цілодобовий режим експлуатації. Обмін списками ІМЕІ-кодів із операторами мобільного зв’язку здійснюватиметься відповідно до порядку обміну, визначеного НКРЗ. Згідно з протоколами між НКРЗ та Держмитслужбою, проводиться й обмін УДЦР із цією службою інформацією щодо дозволів на ввезення РБЗ та ВП та витягів з вантажно-митних декларацій.

Наразі залишається невирішеним на законодавчому рівні питання відключення операторами мобільних терміналів, законність походження яких в Україні не підтверджено (тобто тих апаратів стільникового зв’язку, ІМЕІ-коди яких знаходяться у „чорному” списку), нагадує прес-служба Центру. (Вл. кор.)

Start typing and press Enter to search