В Українському державному центрі радіочастот завершився Міжнародний семінар МСЕ «Управління радіочастотним спектром. Радіомоніторинг як ефективний інструмент управління радіочастотним спектром».

За оцінками багатьох його учасників і гостей, семінар став подією світового масштабу. Адже він викликав чималий інтерес з боку адміністрацій зв’язку, національних регуляторних органів держав-членів МСЕ, державних органів управління РЧР, провідних міжнародних експертів, представників бізнесу та громадянського суспільства з 25 країн світу.

Світова телекомунікаційна спільнота обмінялася практичним досвідом, обговорила досягнення у сфері управління радіочастотним ресурсом, повідомляє прес-служба УДЦР. На думку деяких європейських експертів, Україна не тільки є неофіційним лідером в царині номенклатури задіяних засобів радіомоніторингу, але й вважається лідером з упровадження новітніх засобів радіомоніторингу в Європі, своєрідним «полігоном» для випробувань нових радіотехнологій та засобів їхнього радіоконтролю.

Протягом трьох днів учасники семінару заслухали понад 30 доповідей стосовно актуальних питань радіочастотного менеджменту, автоматизації, процесу радіомоніторингу, радіомоніторингу нових цифрових радіосигналів, вимірювання параметрів якості послуг та зв’язку і зон покриття, управління спектром під час проведення масштабних подій і спеціальних заходів. В обговоренні питань порядку денного активну участь брали представники Українського державного центру радіочастот.

В рамках семінару відбулася виставка «Обладнання і системи радіомоніторингу — стан і перспективи розвитку та виробництва», на якій було представлено новітнє обладнання радіомоніторингу. Учасники семінару ознайомилися з сучасними стаціонарними та мобільними засобами радіомоніторингу, допоміжним обладнанням та радіовимірювальними приборами, які застосовуються для забезпечення виконання завдань з радіомоніторингу, радіоконтролю та оцінки використання спектра. Представники 14 компаній-виробників продемонстрували учасникам та гостям експозиції сучасні розробки провідних вітчизняних та закордонних виробників.

Start typing and press Enter to search