В УДЦР відбулася перша міжнародна конференція «Супутниковий зв’язок в Україні: тенденції, практика, закони», організована компанією «Датагруп».

У заході, присвяченому розгляду питань розвитку супутникового зв’язку, взяли участь голова НКРЗ Петро Яцук, начальник УДЦР Павло Слободянюк, генеральний директор «Датагруп» Олександр Данченко, регіональний директор Eutelsat в СНД Микола Орлов, генеральний директор Skylogic Лорен Вандербрук, представники телекомунікаційних компаній та інші учасники ринку.

Петро Яцук висловив задоволення у зв’язку з впровадженням нової технології і запуском цифрових мереж даних із використанням супутника Ка-діапазону Ка-Sat, який активно розвиватиме мережі зв’язку в Україні (йдеться про проект Tooway). Також П. Яцук поінформував присутніх про те, що НКРЗ розпочала проект «Цифровий район», який реалізовуватиметься у віддалених регіонах країни.

Учасники конференції обговорили питання розвитку послуг для приватних та юридичних осіб на базі супутника Ка-діапазону; тенденції та перспективи розвитку супутникового зв’язку в Україні, нові можливості супутникового угрупування Eutelsat. Крім того, фахівці ознайомилися з новаціями у широкосмуговому доступі та наданні послуги tooway.

У своєму виступі Павло Слободянюк, зокрема, зазначив, що ключовим елементом у забезпеченні раціонального використання частотно-орбітального ресурсу є наявність системи технічних засобів, здатних здійснювати контроль за використанням смуг частот як супутниковими станціями, так і наземними станціями супутникового зв’язку.

«Ми можемо сьогодні стверджувати, що наша система супутникового моніторингу – одна з найсучасніших у світі», – наголосив він.

Дійсно, відзначив керівник УДЦР, станція супутникового зв’язку, яка функціонує в Україні, дозволяє спостерігати ретрансльовані випромінювання наземних станцій на орбітальних позиціях від 20 градусів зах. д. (за азимутом 237° та кутом місця 15°) до 80° сх. д. (за азимутом 123° та кутом місця 15°). У згаданому діапазоні орбітальних позицій знаходиться 113 супутників, які працюють у С- та Ки-діапазонах частот.

Start typing and press Enter to search