УДЦР: контроль в небесах…

В Українському державному центрі радіочастот відбулись випробування системи радіочастотного моніторингу наземних станцій супутникового зв’язку. Таким чином, Україна стала першою серед країн пострадянського простору, де впроваджується така система, повідомляє УДЦР. Завдяки їй Центр ефективніше контролюватиме дотримання операторами зв’язку умов використання радіочастотного спектру в смугах частот, які розподілені для супутникових служб.

Комплекс складається з технологічного поста, автоматизованих робочих місць інженерів-операторів та двох антен діаметром 7 м. Він може не тільки контролювати параметри випромінювання наземних станцій супутникового зв’язку, але й визначати місцезнаходження джерела сигналу на території України.

Система також дозволяє здійснювати радіомоніторинг супутникових станцій, що знаходяться на геостаціонарних (GEO) та низьких навколоземних (LEO) орбітах, в орбітальних супутникових угрупуваннях (Amos, Astra, Atlantic Bird, Eutelsat, Sirius, Telstar та ін.).

Крім того, станція може застосовуватися для надання допомоги вітчизняним операторам супутникового зв’язку в оптимізації параметрів їхніх мереж та частотних планів. За приблизними оцінками спеціалістів, кількість незаконно діючих в Україні станцій персонального зв’язку (VSAT-терміналів) у 2,5-3 рази перевищує кількість офіційно зареєстрованих. Отже, впровадження комплексу радіочастотного моніторингу наземних станцій супутникового зв’язку дозволить дати лад у цій сфері, сподіваються фахівці Центру.

…і на землі

В Українському державному центрі радіочастот реалізується проект, мета якого – об’єднання 25 філій УДЦР і центрального офісу, розташованого в Києві, в єдину мультисервісну мережу. Передбачається, що вона дозволить створити цілісний інформаційний простір з можливістю проведення відеоконференцій та використання ІР-телефонії, а також сформувати єдину базу документів, з якою одночасно можуть працювати користувачі в різних регіонах України.

У рамках захищеної мультисервісної мережі користувачі зможуть обмінюватися електронними документами в розподіленій обліковій системі, отримувати різні види звітів в режимі реального часу з будь-якої бази даних підприємства. Ще однією важливою перевагою мережі є надання послуг Інтернету підрозділам Центру з єдиним адмініструванням.

Вже при проектуванні та впровадженні мережі УДЦР, яка дозволить об’єднати філії і пункти радіочастотного моніторингу в єдину мережу, враховувалася перспектива отримання сучасних послуг не лише у великих і густонаселених містах, але й у населених пунктах, де відповідна інфраструктура не розвинена. Впровадження проекту має сприяти здійсненню інформаційної підтримки всіх технологічних процесів, підвищенню оперативності та якості ухвалення рішень керівниками Центру завдяки забезпеченню їх актуальними даними, має також підвищитися ефективність функціонування системи технічного радіоконтролю.

Start typing and press Enter to search