Європейське Космічне Агентство (ЄКА), звітуючи про поточні результати виконання програми SMOS на Всесвітньому симпозіумі IGARSS, висловило особливу подяку за ефективне співробітництво адміністраціям та інституціям, які виконують функції радіочастотного менеджменту, деяким країнам. У цьому списку разом із Канадою, Данією, Фінляндією, Німеччиною, Ісландією, Португалією, Іспанією та СПІА, названо й Україну.

Наприкінці листопада 2009 року ЄКА вивело на орбіту супутник спостереження за поверхнею Землі — SMOS (Soil Moisture and Ocean Salinity), із застосуванням якого планувалося вимірювати вологість ґрунту та солоність океану шляхом виконання пасивних сенсорних операцій у рамках супутникової служби дослідження Землі у смузі частот 1400-1427 МГц. На етапі введення в експлуатацію супутника були виявлені радіозавади, які перешкоджали його функціонуванню. У деяких районах взагалі виявилося неможливим проводити наукові дослідження на основі отриманих даних. Джерела завад, які створювали передавачі, що нелегально здійснювали випромінювання в смузі частот, знаходилися в Азії, Європі, на Близькому Сході та в деяких берегових зонах.

ЄКА започаткувало співробітництво з національними органами з питань радіочастотного менеджменту, зокрема з Українським державним центром радіочастот, з метою визначення шляхів зменшення кількості завад та зниження їх рівнів.

Починаючи з квітня 2011 року, УДЦР тісно співпрацював з ЄКА у цьому напрямку. Окрім сприяння реалізації цієї Міжнародної програми досліджень SMOS, ще одним з позитивних результатів стало виявлення та вилучення деяких РЕЗ, які ввозилися та використовувалися на території України незаконно.

Start typing and press Enter to search