Робоча зустріч технічних експертів адміністрацій зв’язку України та Російської Федерації, яка проходила в УДЦР, завершилась прийняттям відповідних рішень із координації частотних присвоєнь наземним РЕЗ.

У рамках заходу сторони обговорили питання щодо частотних присвоєнь станціям сухопутної рухомої служби. Зокрема, про преференційний розподіл смуги частот 148,0-149,0 МГц, преференційний розподіл каналів між РФ та Україною на переважні в смугах частот 168,0-173,0 МГц у прикордонних районах, а також порядок використання смуги частот 450,000-452,975 / 460,000-462,975 МГц РЕЗ різних систем зв’язку.

Фахівці двох країн узгодили принципи використання смуги частот 24,5-26,5 ГГц системами фіксованого безпроводового доступу в прикордонних районах, а також розглянули порядок використання смуги частот 2500-2690 МГц системами мобільного та фіксованого широкосмугового доступу та смуги частот 5150-5350 МГц системами фіксованого широкосмугового доступу.

Під час зустрічі сторони обмінялися інформацією щодо впровадження DVB-T у перехідний період від аналогового до цифрового мовлення. Так, українські фахівці представили російським колегам презентацію на тему: «Деякі аспекти впровадження цифрового наземного телевізійного мовлення в Україні». За словами голови делегації технічних експертів Адміністрації зв’язку України Євгена Хаірова, попри певні труднощі, пов’язані з використанням цифрового плану GE06D в умовах продовження роботи аналогового телевізійного мовлення, наша країна завершила планування покриття території цифровим наземним телевізійним мовленням (ЦНТВМ) за допомогою чотирьох мультиплексів. Цей план, зокрема, передбачає використання понад 700 частотних присвоєнь та розрахований на забезпечення фіксованого прийому ЦНТВМ.

У свою чергу представники радіочастотного органу Російської Федерації поінформували українських спеціалістів про основні аспекти впровадження стартових мультиплексів ЦНТВВ при реалізації федеральної цільової програми «Розвиток телерадіомовленння в Російській Федерації на 2009-2015 роки».

Сторони також розглянули пропозиції із координації частотних присвоєнь станціям цифрового наземного телевізійного мовлення. Протягом зустрічі було скоординовано понад 750 частотних присвоєнь станціям ЦНТВМ РФ та України.

За результатами робочої зустріч керівники делегацій підписали відповідний протокол.

Start typing and press Enter to search