16-17 червня в «Українському державному центрі радіочастот» відбулася ІІІ науково-практична конференція «Актуальні питання регулювання в сфері телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом».

Організатор заходу – НКРЗ пільно з Державним університетом інформаційно-телекомунікаційних технологій, УДЦР та Одеською національною академією зв’язку ім. О.С. Попова.

Конференція зібрала численних представників центральних органів виконавчої влади, операторів та провайдерів телекомунікацій, науково-дослідних та вищих навчальних закладів, галузевих асоціацій тощо.
Голова НКРЗ Сергій Колобов у вступному слові наголосив, що умови, у яких опинилися учасники ринку під час кризи, змушують Комісію переглядати плани та прогнози, розробляти нові сценарії поведінки операторів на ринку та регулятивні правила, а також запроваджувати інші критерії розвитку. Для подолання кризових явищ потрібен науковий комплексний підхід до аналізу проблем галузі, ретельне вивчення усіх негативних чинників, що впливають на ринок телекомунікацій, системність та концентрація зусиль на основних питаннях.

С. Колобов також зазначив, що в умовах кризи існує дві моделі поведінки для оператора. Перша – пасивна – полягає у скороченні витрат на розвиток мережі та збереженні зароблених раніше коштів. Друга – активна – передбачає пошук інших шляхів, вкладання коштів у розвиток галузі. Тож голова НКРЗ визначив основну мету конференції: «Запропонувати найбільш прийнятні ідеї та заходи, запровадження яких забезпечить усі необхідні умови для того, аби оператор зв’язку обирав саме другу модель поведінки на ринку».

Пленарне засідання розпочав виступ члена НКРЗ Володимира Звєрєва, присвячений аналізу ринку телекомунікацій. Він зазначив, що регулятор своїми рішеннями має стимулювати учасників ринку, щоб не допустити зниження галузевих показників. За даними В. Звєрєва, в I кварталі 2009 року видано 173 ліцензії. Загалом цього року очікується збільшення їх кількості приблизно на 15%. Він також виклав концепцію побудови дозвільної системи в галузі телекомунікацій та користування радіочастотним ресурсом, приділив увагу реформуванню державного нагляду в сфері зв’язку.

Шляхи переходу до ефективного використання РЧР висвітлив член НКРЗ Анатолій Тичинський. Він, зокрема, ознайомив присутніх із результатами першого етапу НДР, присвяченої вивченню ефективності нових радіотехнологій.

Член Комісії Сергій Мирний повідомив, зокрема, про розробку в УДЦР показників якості мобільного зв’язку (відповідний документ уже подано на розгляд Держзв’язку і він має шанси бути затвердженим у поточному році).

У своїй доповіді ректор ОНАЗ ім. О.С. Попова Петро Воробієнко розглянув питання сумісності технології UA-E.X з іншими мережними технологіями. У наступних виступах висвітлювалися нові підходи до визначення планової рентабельності при формуванні тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги, складові економічного регулювання сфери телекомунікацій України, а також проблеми широкосмугового доступу. Подальша робота конференції проводилася у восьми профільних секціях.

Start typing and press Enter to search