Делегація Українського державного центру радіочастот, яку очолював перший заступник начальника УДЦР Євген Хаіров, повернулася із столиці Російської Федерації, де брала участь у другому засіданні Комісії Регіональної співдружності в галузі зв’язку (РСЗ) з регулювання використання радіочастотного спектру і супутникових орбіт.

Комісія РСЗ з регулювання використання радіочастотного спектру і супутникових орбіт є робочим органом Регіональної співдружності в галузі зв’язку, який здійснює координацію взаємодії країн-членів РСЗ у сфері регулювання використання частот, ефективного використання радіочастотного спектру, забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, експлуатації та розвитку національних і регіональних систем супутникового зв’язку, засобів телевізійного і звукового радіомовлення, а також захисту інтересів радіослужб держав-членів РСЗ у міжнародних організаціях.

На засіданні підбито підсумки діяльності Комісії і робочих груп з підготовки та участі Адміністрацій зв’язку (A3) РСЗ у Всесвітній конференції радіозв’язку (ВКР) і Асамблеї радіозв’язку (АР), які відбулися в січні-лютому поточного року. Обговорено зміни до міжнародного Регламенту радіозв’язку, забезпечення гармонізованого розвитку радіотехнологій.

Комісія визначила завдання з підготовки A3 РСЗ до заходів МСЕ, які мають відбутися у 2015 році — Всесвітньої конференції радіозв’язку та Асамблеї радіозв’язку.

Учасники засідання, крім того, заслухали звіти керівників робочих органів Комісії РСЗ і схвалили діяльність Координаційної групи з цифрового мовлення, Групи технічних експертів з вивчення використання радіочастотного ресурсу мереж синхронного звукового мовлення країн-членів РСЗ у діапазоні СХ/ДХ (ГТЕ СХ/ДХ), Групи експертів з розробки «Загальної таблиці розподілу частот країн-учасників РСЗ» і Групи експертів з вивчення актуальних пропозицій з розвитку супутникового зв’язку і мовлення.

Начальник відділу радіомовної служби УДЦР Олександр Бондаренко, який, до речі, є керівником ГТЕ СХ/ДХ, представив на розгляд учасників засідання розроблений групою проект Угоди між Адміністраціями зв’язку країн-учасників РСЗ з координації частотних присвоєнь, які раніше використовувалися у мережах синхронного звукового мовлення країн-членів РСЗ у діапазонах СХ/ДХ, та надав пропозиції щодо модифікації Плану «Женева-75».

Була затверджена нова структура Комісії, що тепер складатиметься з трьох робочих органів: Робочої групи з підготовки до ВКР-15/АР-15, Робочої групи з радіомовлення, Робочої групи з управління радіочастотним спектром. Головою Робочої групи з управління радіочастотним спектром обрано першого заступника начальника УДЦР Євгена Хаірова.

Вирішено також низку питань, пов’язаних з організацією діяльності Комісії. Відбувся обмін досвідом з актуальних питань використання радіочастотного ресурсу, розвитку і розробки нових систем і засобів зв’язку у країнах-членах РСЗ.

Start typing and press Enter to search