У зв’язку із підготовкою до проведення фінальної частини Євро-2012 НКРЗ взяла за основу проект змін до тарифів на роботи (послуги) УДЦР, пов’язані з оформленням дозволів на право ввезення та експлуатації РЕЗ на обумовлений термін в Україні іноземними користувачами.

Проектом рішення про перегляд тарифів УДЦР передбачено тарифи на оформлення дозволів на ввезення та експлуатацію радіоелектронних засобів (РЕЗ) для іноземних користувачів в євро замість доларів.

Так, згідно з проектом, оформлення дозволів на ввезення/експлуатацію РЕЗ на строк до трьох місяців на рухомі засоби супутникового радіозв’язку становитиме 52 євро/РЕЗ (згідно з колишніми тарифами, оформлення становило $75/РЕЗ), репортажної SNG-станції – 590 євро/РЕЗ (раніше – $850).

Крім того, НКРЗ має намір встановити тарифи на ввезення/експлуатацію РЕЗ для іноземних громадян, які раніше не були прописані в тарифній сітці. Зокрема, за безпроводову відеокамеру потрібно буде заплатити 100 євро, за базову станцію транкінгового зв’язку стандарту TETRA – 62 євро, широкосмугового радіодоступу – 17 євро тощо.

Комісія також вирішила переглянути тарифи на послуги, пов’язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням сумісності РЕЗ. Зокрема, НКРЗ має намір встановити диференційовані тарифи на моніторинг станцій супутникового зв’язку VSAT-Ku. Якщо раніше вартість моніторингу по цих станціях становила 83,3 грн/місяць, то згідно з запланованими змінами, моніторинг при кількості наземних станцій у мережі до 30 коштуватиме 83 грн/місяць, від 31 до 300 – 50,8 грн/місяць, від 301 до 3000 – 35,6 грн/місяць, від 3001 і більше – 25,4 грн/місяць.

Комісія також планує знизити вартість послуг УДЦР, пов’язаних із розглядом заявних документів, присвоєнням радіочастот, оформленням дозволів. Так, за радіолокацію супутникового радіозв’язку та телеуправління супутниковими мережами вартість послуг планується знизити на 12 %, або на 12,5 грн, – до 92,5 грн/РЕЗ, а також за номінал частоти РЕЗ наземних станцій супутникового радіозв’язку – на 15,3 %, або на 25,2 грн (до 139,8 грн).

Зміни до тарифів оприлюднено на офіційному веб-сайті НКРЗ для громадського обговорення.

Start typing and press Enter to search