Про це під час презентації Річного звіту щодо діяльності НКРЗ у 2011 році та сучасного стану телекомунікацій в Україні, заявив начальник ДП «Український державний центр радіочастот» Павло Слободянюк.

У 2011 році, наголосив він під час доповіді, отримано від операторів мобільного зв’язку та внесено до узагальненої бази даних більше 11 млн кодів ІМЕІ терміналів.  Станом на 30.12.2011 року узагальнена база, яку веде УДЦР, містила майже 115,5 млн кодів ІМЕІ. У «білому» списку знаходиться майже 104 млн кодів ІМЕІ, у «сірому» — 1,2, в «чорному» — майже 10,5 млн кодів.

За словами Павла Слободянюка, запровадження НКРЗ нових регуляторних процедур щодо ввезення та реалізації мобільних терміналів на ринок вплинуло позитивно. Уже другий рік поспіль вдається довести частку на ринку України легально ввезених терміналів до 95-97 %, проти 5-8 % у 2008 році (за даними аналітиків ринку).

Водночас, начальник УДЦР відзначив, що відсутність в Україні норми законодавства щодо обов’язкового відключення терміналів, походження яких в Україні не підтверджене, призводить до затримки в упровадженні в повному обсязі системи обліку кодів ІМЕІ терміналів на території України та остаточного вирішення проблеми незаконного ввезення з-за кордону мобільних телефонів.

Павло Слободянюк наголосив на тому, що УДЦР та мобільні оператори технічно готові до реалізації відповідних процедур.

Start typing and press Enter to search