На засіданні 29 березня НКРЗІ, керуючись Законом України «Про радіочастотний ресурс України» взяла за основу проект рішення «Про затвердження Положення про порядок надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв».

Проект Положення встановлює порядок надання ДП «Український державний центр радіочастот» висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів (РЕЗ). Документ розроблено з метою приведення у відповідність до вимог Закону України «Про радіочастотний ресурс України» норм чинного Положення про надання висновків щодо електромагнітної сумісності та дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів (затверджене рішенням НКРЗ від 12.08.2005 № 46). Наразі Положенням не встановлено порядок надання висновків щодо електромагнітної сумісності (ЕМС) та дозволів на експлуатацію випромінювальних пристроїв (ВП), особливості надання дозволів на експлуатацію абонентських РЕЗ (РЕЗ, що входить до складу мережі радіозв’язку, робота якого здійснюється під управлінням базової станції або через космічну станцію-ретранслятор системи супутникового зв’язку), а також порядок присвоєння позивних сигналів для ідентифікації станції під час проведена сеансу радіозв’язку згідно з вимогами Регламенту радіозв’язку МСЕ.

Отже, із прийняттям проекту Положення буде удосконалено чинний порядок надання висновків щодо ЕМС та дозволів на експлуатацію та встановлено особливості надання дозволів на експлуатацію абонентських РЕЗ та РЕЗ стаціонарного розташування, для яких не потрібно отримувати висновки щодо ЕМС РЕЗ. Крім того, проектом Положення встановлюються форми заяв на отримання висновків щодо ЕМС та дозволів на експлуатацію для різних радіотехнологій (стандартів зв’язку), форми бланків і зміст висновку щодо ЕМС та дозволів на експлуатацію. Додатково визначається перелік РЕЗ стаціонарного розташування, для яких не потрібне оформлення висновку щодо ЕМС та параметри встановлення цього РЕЗ.

Прийняття документу дозволить скоротити час на оформлення ними документів, зменшить витрати і кількість необхідних для подачі документів, наголошує НКРЗІ.

Проект Положення буде оприлюднено для громадського обговорення, а проект рішення НКРЗІ буде направлено на погодження до зацікавлених центральних органів виконавчої влади.

Start typing and press Enter to search