ІнАУ спільно з УСПП провели в Києві круглий стіл «Формування ефективних механізмів регулювання телекомунікаційного ринку України». У заході взяли участь представники НКРЗ, КМДА, галузевих асоціацій, операторів, провайдерів та ін.

Про особливості вдосконалення регуляторної системи телеком-ринку України на сучасному етапі розповів член Консультативної ради з питань інформатизації при Верховній Раді Олександр Баранов. На його думку, «вертикаль» управління телеком-галуззю треба значно спростити. НКРЗ має отримати справжню фінансову незалежність, а статус Адміністрації зв’язку має бути підвищений до рівня ЦОВЗ. Доповідача підтримали представники УСПП, ІнАУ та ТЕЛАС.

На заході було приділено значну увагу проблемі дублювання функцій центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у питаннях будівництва і використання телеком-мереж. Так, цій темі присвятив свій виступ заступник начальника Головного управління зв’язку, інформатизації та захисту інформації КМДА Володимир Бабенко. Про проблеми прокладення «останньої милі» телеком-провайдерами в Києві повідомила член робочої групи з питань кабельної каналізації електрозв’язку Тетяна Дорошенко. Представник Телекомунікаційної палати України Володимир Васильєв та член правління ІнАУ Олег Єлісеєв змалювали реалії доступу до елементів інфратруктури в регіонах України.

На думку експертів, проблема дублювання функцій може бути хоча б частково вирішена в разі прийняття законопроекту №5333 про внесення змін до Закону України «Про телекомунікації» (щодо забезпечення доступу до кабельної каналізації електрозв’язку).

Представник правління ІнАУ Олександр Федієнко порушив питання дієвості ДІЗ та УДЦР у справі захисту власників ліцензій на використання радіочастотного ресурсу.

Для вирішення нагальних галузевих проблем було запропоновано створити робочу групу (або ж навіть дві – із законодавчих та технічних питань) із представників УСПП, ІнАУ за участі ТЕЛАС, НКРЗ, КМДА тощо. Крім того, планується проведення окремого круглого столу з питань ефективного розподілу повноважень держструктур у сфері регулювання використання РЧР та захисту легально працюючих операторів.

Start typing and press Enter to search