У Києві відбувся щорічний міжнародний технічний семінар «Прикладні рішення для мереж тактової й часової синхронізації», який традиційно проводять компанії «Вірком» та Symmetricom (Німеччина). Тема цьогорічного заходу – «Вирішення проблеми синхронізації базових станцій мобільного зв’язку в транспортному середовищі з комутацією пакетів у перехідний період до 3G і LTE (4G)».

У семінарі взяли участь провідні спеціалісти найбільших операторів України – Укртелеком (ТМ UTEL), «Фарлеп-Оптима» (ТМ Vega), «УМЗ» (ТМ «МТС-Україна»), «Астеліт» (ТМ life:)), Beeline (компанії «УРС» і «Голден Телеком») тощо. Також були присутні представники російських операторів («Транстелеком», «МТС», «ВымпелКом» та ін.). Не залишили семінар без уваги й представники українських держструктур – «Укрчастотнагляду», Укрметстандарту, ДУІКТ, УНДІЗ. Усього зібралося понад 40 учасників, які представляли Україну, Австрію, Німеччину, Росію й США.

Олександр Савчук, технічний директор «Вірком» свій виступ присвятив тактовій синхронізації базових станцій GSM/UMTS через звірення часу в транспортному середовищі IP /MPLS/Ethernet. Доповідач висвітлив як потенційні можливості, так і практичні результати впровадження цієї технології в умовах переходу до мереж із комутацією пакетів.

Найпоширенішим методом для синхронізації часу дотепер було використання протоколу Network Time Protocol (NTP) або його спрощеного варіанта – SNTP. Більш ефективну техніку синхронізації пропонує стандарт IEEE 1588 – Precision Time Protocol (PTP), що спочатку призначався для сфери контролю й управління.

На семінарі були представлені зразки обладнання для створення систем синхронізації частоти й часу, у тому числі на основі стандарту РТР 1588: TimeProvider5000 (РТР-сервер); TimeProvider500 (РТР-клієнт); SyncServer 250 (NTP-сервер); Time-Watch (базовий блок моніторингу). Наприклад, TimeProvider 5000 – це РТР-сервер, що відповідно до IEEE 1588 v.2 використовується для синхронізації частоти й часу в пакетних мережах (NGN, 2.5G-3G, LTE), а також в оптичних (PON) і WiMAX-мережах. Цей пристрій фахівці вважають оптимальним для розгалуження контролерів радіомережі (RNC) і контролерів базових станцій (BSC).

Наприкінці минулого року на мережі «Київстар» фахівці «Вірком» успішно завершили експериментальну експлуатацію комплекту обладнання TimeProvider5000/ 500 від Symmetricom, який реалізує синхронізацію пакетних мереж відповідно до стандарту IEEE 1588 v.2.

Фахівці «Вірком» встановлювали відповідне обладнання і в Росії. Тож на семінарі головний фахівець російської компанії «Транстелеком» Анатолій Рижков поділився досвідом впровадження й практичної експлуатації просторово розподілених мереж синхронізації частоти й часу.

На заході розглядалися й проблеми ефективності впровадження системи моніторингу параметрів TimeWatch в умовах територіально розподілених мереж мобільного зв’язку. Увага зверталася на те, що TimeWatch оператори використовують для контролю якості мережної синхронізації й профілактичної підтримки.

Представник компанії Symmetricom Андреас Георгі розповів про вирішення проблеми синхронізації в сучасних безпроводових мережах. Він також уперше в СНД представив зразок нової вимірювальної платформи TimeAnalizer7500, який викликав великий інтерес серед учасників семінару. Це рішення «все-в-одному» – комплексний тестовий контрольно-вимірювальний інструмент для збору й аналізу РТР-пакетів, а також аналізу традиційних сигналів синхронізації. Зазначимо, що TimeAnalyzer 7500/7100 призначений для використання як у польових умовах, так і в лабораторіях.

Start typing and press Enter to search