Саме так охарактеризував виробничі показники цього колективу начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк.

 

Серед основних досягнень ВЦ – отримання атестату Національного агентства з акредитації України (НААУ), згідно з яким суттєво розширені його можливості. Акредитація стала результатом успішної політики УДЦР щодо підвищення рівня задоволення потреб та очікувань замовників, розширення сфери послуг ВЦ в цілому.

 

У Випробувальному центрі створено замкнутий цикл сертифікаційних випробувань, який дозволяє забезпечити технічну компетентність, достовірність та обґрунтованість результатів досліджень, в т.ч. при оцінці відповідності (сертифікації) технічних засобів телекомунікацій, інформатизації, електропобутового обладнання, промислового, транспортного та іншого призначення. Крім РЕЗ та ВП, випробувальний центр може самостійно проводити вимірювання технічних засобів проводового електрозв’язку та випробування на безпеку.

 

Певні досягнення є і в розвитку матеріально-технічної бази ВЦ.  Наприклад, завершено модернізацію єдиної в Україні відкритої вимірювальної площадки (радіополігону), яка відповідає вимогам європейських стандартів.

 

Також виконано роботи з оснащення безлунної екранованої камери засобами дистанційного керування антенно-фідерними системами, що дозволяє автоматизувати процес вимірювання і, таким чином, значно зменшити час, що відводиться на випробування.

 

У минулому році фахівці ВЦ провели складні теоретичні дослідження з питань вимірювання питомого коефіцієнта поглинання „SAR” (Specific Absorbtion Rate – питома потужність, що поглинається людським тілом). Це дозволило розробити детальне технічне завдання та укласти Договір для придбання першого в Україні спеціалізованого вимірювального комплексу „SAR” виробництва компанії Schmid & Partner Engineering AG (Zurich, Switzerland).

 

Окремо слід зазначити, що в листопаді 2008 року Центр вперше в Україні провів сертифікаційні випробування радіотелефону GSM-900/1800 та UMTS торгівельної марки iPhone 3G, моделі A1241, виробництва компанії  „Apple Inc.” (США).

 

Також здійснені перші кроки щодо визнання результатів випробувань ВЦ за кордоном. На замовлення вітчизняних виробників продукції проведені випробування (ЕМС, стійкість до впливу механічних факторів) з видачею Протоколів випробувань для іноземних замовників (Таїланд, Болгарія, США, Нідерланди).

 

У 2008 році ВЦ відкрило й нові напрямки робіт. Зокрема:

– незалежні технічні експертизи РЕЗ для державних структур (МНС, МВС України);

– випробування (калібрування) з використанням відкритої вимірювальної площадки для Міністерства оборони України (локаторів виробництва ДП „Укрспецтехніка”);

– випробування електротехнічної продукції – зварювальних установок (для інституту ім. Патона);

– перші  випробування апаратури волоконно-оптичних систем передачі.

 

Позитивну оцінку заслуговує й міжнародна діяльність Випробувального Центру.

 

Так, в минулому році на його базі проведено чимало міжнародних заходів. Зокрема, з представниками таких відомих зарубіжних компаній та організацій, як Rode&Shwarch (Німеччина), “Agilent Technologies”,  “Hewlett-Packard”(США), “Concept Technology”, “Cambridge Broadband Networks Ltd.”, “Harris Stratex Networks Inc.” (Великобританія), “NEC Corporation”, “ANRITSU”, “Хуавей”, “Panasonic” (Японія), “HUBER+SUHNER” (Швейцарія), а також органів оцінки відповідності Росії, Білорусії, аудитором CB IECEE (“Group TUV Rhailand Group”).

 

Проте головним показником ВЦ стала економічна складова діяльності структурного підрозділу УДЦР. За минулий рік ВЦ укладено вдвічі більше договорів, ніж у 2007 році, з них – 9 міжнародних. Доходи Випробувального центру, у порівнянні з 2007 роком, зросли на 85%.

Start typing and press Enter to search