Про це повідомив журналісту одного з українських друкованих видань начальник Випробувального центру Державного підприємства „Український державний центр радіочастот” (ВЦ УДЦР) Олександр Лисенко.

 

За його словами і сам ВЦ УДЦР і завдання, які він виконує, є унікальними. І, перш за все, тому, що переважна більшість засобів вимірювальної техніки та випробувального обладнання (ЗВТ та ВО), якими оснащений центр, не мають аналогів в Україні. А відповідно й багато видів робіт, що проводяться або можуть проводитись центром, є винятковими.

 

Серед технічних новинок структурного підрозділу УДЦР – безлунна екранована камера (L14 м х H 6 м х B 6 м) з автоматизованим комплексом антенно-фідерних систем для вимірювання напруженості поля радіозавад, рівнів побічних випромінювань, вимірювання діаграм спрямованості і т.п. у діапазоні частот до 40 ГГц та єдиний в Україні відкритий вимірювальний майданчик національного та європейського стандартів.

 

На базі унікальних багатофункціональних ЗВТ та ВО створені спеціалізовані робочі місця та лабораторії. Зокрема, для комплексних випробувань (у тому числі механічних, кліматичних, електроакустичних, з електробезпеки та завадостійкості тощо) радіоелектронних засобів (станцій супутникового зв’язку, радіорелейних станцій, радіостанцій, передавачів радіомовних та телевізійних, обладнання стільникового зв’язку, радіообладнання стандартів ІЕЕЕ 802.10, 802.11, 802.15, 802.16, 802.20, DECT…), засобів проводового зв’язку і передачі даних, обчислювальної техніки тощо.

 

ВЦ постійно нарощує технічні можливості. Протягом 2009 року він буде оснащений першим в СНД комплексом для вимірювання „SAR” (Specifik Absorbtion Rate – питома потужність випромінювання, що поглинається людським тілом).

 

На сьогодні Центр оснащено ЗВТ та ВО виробництва провідних світових виробників „Rohde & Schwarz”, „Agilent”, „LeGroy”, „Acterna”, „Aeroflex”, „B&K”, „KOTTGEN-CLARK”, „VELLEMAN” та інших компаній.

 

Саме наявність сучасної матеріально-технічної бази та висококваліфікованих інженерів, як підкреслив начальник ВЦ УДЦР Олександр Лисенко, дозволяють забезпечувати високу достовірність та обґрунтованість результатів випробувань як засобів зв’язку так і обладнання промислового, транспортного та електропобутового призначення.

 

Треба зазначити, що серед партнерів та замовників робіт ВЦ є відомий європейський випробувальний центр CETECOM (Німеччина), а також світові виробники засобів телекомунікації. Серед них – компанії „Harris Stratex Networks Inc.” (США), “Hughes Network Systems (США),  „NEC Wireless Networks, LTD” (Японія), „Apple Inc.” (США), „Airspan” (Великобританія), „SAF Tehnika A/S” (Латвія) та багато інших.

Start typing and press Enter to search