У м. Дубровник (Хорватія) відбулося четверте засідання Робочої групи Європейської конференції адміністрацій пошт та зв’язку з питань нумерації та мереж (WG NaN).

У роботі засідання брали участь представники адміністрацій зв’язку і регуляторних органів країн-членів СЕПТ, Європейської комісії, ЕСО, ETSI, а також представники інших органів ЕСС і зацікавлених організацій.

Делегацію від Українського державного центру радіочастот очолював заступник начальника УДЦР з питань IT-технологій Андрій Кудрицький.

Під час засідання українські фахівці взяли участь у розгляді результатів досліджень, які проводяться проектними групами PT TRIS (технологічні регуляторні питання), PT FNI (питання майбутньої нумерації), PT NP (питання перенесення номерів) у період між пленарними засіданнями WG NaN. Обговорили також питання щодо доступності загальноєвропейської гармонізації кодів окремих груп, враховуючи майбутні перспективи їх використання в Україні.

Під час засідання фахівці УДЦР обмінялися досвідом з провідними європейськими фахівцями щодо процедур доступу до ресурсів мереж, взаємного з’єднання абонентів, здатності мереж до взаємодії, з позиції впровадження аналогічних сучасних технологій і процедур в Україні, тощо.

— Значну увагу на засіданні, — поділився Андрій Кудрицький, — було приділено питанню впровадження особливих заходів у службі екстрених викликів для інвалідів, зокрема в частині використання короткого номеру 112, враховуючи особливості його застосування в мережах мобільного зв’язку українських операторів і підготовку України до проведення чемпіонату Євро-2012, і точності визначення інформації про місцезнаходження особи, яка телефонує в службу екстреного виклику 112.

Українські спеціалісти також отримали корисну інформацію від регуляторних органів країн Євросоюзу щодо виділення коротких номерів для різних призначень, враховуючи тенденції розвитку і впровадження новітніх систем і послуг у цих країнах, ознайомилися з перспективними напрацюваннями і планами, взяли участь у розробці нових рішень та рекомендацій ЕСС.

 

Для довідки

Робоча група з питань нумерації та мереж (WG NаN) є робочим органом Комітету з електронних комунікацій (ЕСС) у складі Європейської конференції адміністрацій пошт та зв’язку (СЕПТ). Робочу Групу (РГ) WG NaN було сформовано у березні 2010 року шляхом злиття РГ з питань нумерації, присвоєння імен та адрес (WG NNA) та РГ ЕСС з питань технічного регулювання та стандартів взаємоз’єднання (ECC PT2 TRIS).

Робоча група WG NаN здійснює загальний розвиток стратегії з узгодження національних та міжнародних планів нумерації різних країн Європи в рамках вирішення питань присвоєння номерів, імен та адрес для нових служб та застосувань, вирішує інші важливі завдання з технічного регулювання електронних комунікаційних мереж і служб, використання номерного ресурсу.

Start typing and press Enter to search