Делегація Українського державного центру радіочастот на чолі з першим заступником начальника УДЦР Євгеном Хаіровим взяла участь у черговому спільному засіданні Комісії Регіональної співдружності в галузі зв’язку (РСЗ) з питань регулювання використання радіочастотного спектру та електромагнітної сумісності (ЕМС) радіоелектронних засобів (РЕЗ) і Комісії РСЗ по супутниковому зв’язку, телевізійному і звуковому радіомовленню. На престижний захід, що проходив у столиці Російської Федерації, прибули більше ніж 27 представників з адміністрацій зв’язку (АЗ) Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Росії, Таджикистану, Узбекистану, України, а також з МОКЗ „Інтерсупутник”.

 

Серед основних питань, розглянутих під час засідання, – підготовка АЗ РСЗ до Асамблеї радіозв’язку та Всесвітньої конференції радіозв’язку 2012 року; виконання плану роботи Координаційної групи з цифрового мовлення на 2009 рік; хід розробки проекту „Загальна таблиця розподілу частот країн СНД”. Також обговорювалась взаємодія АЗ РСЗ у питаннях супутникового зв’язку, ухвалено проект „ Рекомендації по координації частотних присвоєнь станціям сухопутної рухомої служби та фіксованої служби в смугах радіочастот вище 29,7 МГц тощо.

 

Від делегації АЗ України на засіданні Комісій декілька доповідей зробив Євген Хаіров. У них він широко представив сучасний стан та перспективи розвитку технологій мобільного зв’язку третього покоління, поінформував про розвиток цифрового телебачення в Україні,   визначив проблеми, що виникають у зв’язку з цим,  та запропонував шляхи їх розв’язання.

 

Крім того, перший заступник начальника УДЦР розповів про стан нормативно-правової бази конверсії в Україні, особливості її проведення в смугах радіочастот загального та спеціального користування, навів основні результати конверсії за останні роки. Особливу увагу було приділено     міжнародній координації присвоєнь/виділень цифрового наземного телевізійного мовлення та взаємодії в цьому питанні з країнами – учасницями РСЗ. Найбільшу зацікавленість в ході дискусії викликали питання, пов’язані з виділенням смуг радіочастот для радіотехнології „Цифровий стільниковий радіозв’язок IMT-2000 (UMTS)”. До відома учасників засідання з цього приводу були доведені останні рішення Національної комісії з питань регулювання зв’язку  України.

 

За ініціативи АЗ України до порядку денного наступного засідання Комісій внесене питання про перерозподіл радіочастотного ресурсу мереж синхронного звукового мовлення колишнього СРСР в діапазоні довгих і середніх хвиль. Його вирішення сприятиме створенню загальнонаціональної мережі державного СХ радіомовлення.

 

Наприкінці засідання були обговорені час і місце проведення чергового засідання Комісій. Виконком РСЗ прийняв запрошення АЗ України про проведення засідання Комісій в 2010 році в м. Києві.

Start typing and press Enter to search